Оптимізації видатків на допомогу внутрішньо переміщеним особам не уникнути – Ірина Верещук

Скриншот з програми «Першого Західного»

Допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) переглянуть. В уряді хочуть її зробити соціально справедливою. Більшою – для тих, хто цього потребує, і меншою – для тих, хто має можливості обходитись без допомоги від держави.

Про це в спецпроєкті «Першого Західного» – «Війна змінила мою сім’ю» розповіла віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, оптимізації видатків не уникнути. Бо нині всі доходи бюджету ідуть на зброю. Решта фінансується за кошти партнерів, союзників і донорів.

«Це роблять європейські країни по відношенню до наших громадян. Як би ми не хотіли, але мусимо констатувати факт. Ми говоримо про оптимізацію видатків. Але не йдеться комусь забрати, бо грошей нема. Ні. Йдеться про справедливий розподіл таких видатків. Якщо людина отримує пенсію 3700 грн, як вона може вижити?

Інший випадок, коли людина купує нове авто, при цьому також є ВПО і претендує на 2 тисячі, які дає держава. То справедливості ради, людина, яка має 3700, має отримати більшу підтримку держави, ніж та, яка може собі дозволити одномоментно купівлю майна. Зусилля держави має бути спрямоване саме на тих, хто цього найбільше потребує», – пояснює Ірина Верещук.

Тому завдання перед урядом, за її словами, знайти цих людей і чітко сфокусувати всі зусилля саме на них. А тих, хто може робити дорогі покупки, отримуючи виплати для ВПО, має виявляти Міністерство фінансів та Національна сервісна служба.

оренда квартири Львів

Новини