Орбан вже обговорив з Сі Цзіньпіном війну РФ проти України

Фото: Err

Прем′єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який прибув з несподіваним візитом до Пекіну, провів переговори з лідером КНР Сі Цзіньпіном.

Про це пише Українська правда.

«Китай є ключовою державою у створенні умов для миру в російсько-українській війні (повномасштабній агресії РФ – ред.). Саме тому я приїхав на зустріч з президентом Сі в Пекін, всього через два місяці після його офіційного візиту в Будапешт».

Агентство «Сіньхуа» проінформувало лише про факт зустрічі Орбана з лідером Китаю.

Російські пропагандисти повідомили, що під час зустрічі Орбан заявив, що Угорщина високо цінує «мирну» ініціативу Китаю щодо України. «У разі конфлікту (повномасштабної війни РФ проти України – ред.), що йде по сусідству з Угорщиною, ми теж високо цінуємо вашу (КНР) мирну ініціативу», – сказав Орбан.

СNN зазначає, що візит Орбана до Пекіна і його зупинки минулого тижня в Росії та Україні відбулися лише через тиждень після того, як Угорщина перебрала на себе ротаційне головування в Раді Європейського Союзу – позицію, на яку скептично дивилися багато лідерів країн блоку, де Орбана вважають «неліберальним диваком».

Це також відбувається на тлі постійного занепокоєння – і глибоких розбіжностей – щодо того, як і коли буде вирішена війна в Україні, майже через два з половиною роки після російського вторгнення.

У неділю після вояжу до Путіна Орбан пообіцяв більше «несподіваних зустрічей».

Лідер Росії Владімір Путін прийняв у п’ятницю у Кремлі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана для переговорів, у тому числі про Україну, та розпочав зустріч згадкою про ультиматум для Києва.

На пресконференції з Путіним Орбан розповів, що під час своїх поїздок до Москви та Києва зрозумів, що позиції обох сторін стосовно розв’язаної РФ загарбницької війни «є дуже далекими».

оренда квартири Львів

Новини