Орбан приїхав у Москву не від імені Ради ЄС − Боррель

Фото: DW

Візит прем’єр-міністра Віктора Орбана до Москви відбувається не в рамках головування Угорщини у Раді ЄС, поїздка буде виключно рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та Росією.

Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, пише «Європейська правда».

З 1 липня до 31 грудня Угорщина є державою-членом ЄС, яка головує в Раді Євросоюзу на ротаційній основі.

«Це не передбачає жодного зовнішнього представництва ЄС, за яке відповідає президент Європейської Ради на рівні глав держав або урядів, а також Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки на рівні міністрів».

Він підкреслив, що Орбан не отримав жодного мандату від Ради ЄС на візит до Москви.

«Позиція ЄС щодо загарбницької війни Росії проти України відображена у багатьох висновках Європейської Ради. Ця позиція виключає офіційні контакти між ЄС та президентом Путіним. Таким чином, прем’єр-міністр Угорщини не представляє ЄС у жодній формі», – заявив Боррель.

Він також нагадав, що Міжнародний кримінальний суд висунув Путіну звинувачення і видав ордер на арешт за його роль у примусовій депортації дітей з України до Росії.

Нагадаємо, про візит та те, що Віктор Орбан лише за кілька днів після відвідин Києва зібрався з візитом до Москви, стало відомо напередодні з повідомлень джерел у ЗМІ. Уряд Угорщини офіційно цю інформацію станом на зараз не підтвердив.

Глава Євроради Шарль Мішель запевнив, що Угорщина не має мандата на взаємодію з Росією від імені ЄС.

Орбан також визнав, що головування у Раді ЄС не дає Угорщині мандата для просування миру в Україні, але сказав, що Будапешт може бути «гарним знаряддям у руках людей, які хочуть миру».

оренда квартири Львів

Новини