Орбан закликами про мирні переговори з Путіним підриває підтримку України – ISW

Фото: Радіо Свобода

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори, всупереч заявам правителя Росії Володимира Путіна, щоб підірвати європейську підтримку України.

На цьому наголошують в Інституті вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Аналітики відзначають, що Орбан продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, незважаючи на те, що правитель Росії Володимир Путін відкидає посередництво або серйозні переговори.

У звіті припускають, що Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори як частину своїх зусиль, спрямованих на підрив європейської підтримки України.

Орбан у публікації в Newsweek звинуватив НАТО у виборі конфлікту замість миру і заявив, що НАТО було створено для підтримки миру.

Стаття Орбана з’явилася після його візитів до Києва і Москви, де він закликав Росію і Україну розпочати переговори.

Експерти вказують, що зусилля Орбана, спрямовані на просування переговорів, ймовірно, є частиною його постійних прагнень, спрямованих на те, щоб переключити увагу Європи на обговорення мирних переговорів, а не на дискусії про військову підтримку України.

Фахівці нагадують, що Орбан послідовно виступав проти і підривав зусилля Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні, і зміщення фокусу уваги Європи від військової допомоги сприяє досягненню цієї ширшої мети тепер, коли Угорщина головує в Раді ЄС.

«Заклики Орбана та інших до переговорів і українська мирна формула – це різні зусилля з різними цілями, і Путін продемонстрував, що він не зацікавлений у будь-яких угодах, окрім капітуляції України», – ідеться в огляді.

Також аналітики наголошують: здатність України продовжувати власний мирний процес залежить від її спроможності звільнити важливі в оперативному плані території. Україна не може здійснити успішні контрнаступальні зусилля на підтримку цієї мети без військової підтримки Заходу в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

Ключові висновки ISW за 6 липня:

Орбан продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, незважаючи на відмову Путіна від посередництва або переговорів. Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори як частину своїх зусиль, спрямованих на підрив європейської підтримки України.

Заклики Орбана та інших до переговорів і українська мирна формула – це різні зусилля з різними цілями, а правитель Росії Володимир Путін продемонстрував, що він не зацікавлений у будь-яких угодах, окрім капітуляції України.

У ніч з 5 на 6 липня українські війська завдали удару по об’єктах енергетичної інфраструктури в Краснодарському краї за допомогою безпілотників.

Іран оголосив 6 липня, що 4 липня Іран і Росія підписали банківську угоду, яка дозволяє Росії та Ірану торгувати в російських рублях та іранських ріалах.

Уряд РФ продовжує докладати зусиль, щоб ізолювати російський народ від матеріалів, які, на його думку, суперечать державним інтересам та ідеології.

Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Куп’янська, Сіверська, Торецька та Авдіївки.

Російські суб’єкти федерації (регіони) продовжують фінансово стимулювати набір солдатів-контрактників.

оренда квартири Львів

Новини