Оскар 2023: стрічка про дітей з Лисичанська не отримала нагороди, переміг фільм про Навального

Будинок зі скалок. Фото: BBC

У ніч із 12 на 13 березня у Лос-Анджелесі пройшла церемонія нагородження головною кінопремією світу – Оскар 2023. Переможцем в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм стала стрічка «Навальний».

В цій же номінації був представлений і фільм про Україну, знятий у копродукції України, Данії, Швеції та Фінляндії, «Будинок зі скалок», пише Українська правда Життя.

Члени команди стрічки, яку знімали у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, – данський режисер Сімон Леренг Вільмонт, український режисер і лінійний продюсер фільму Азад Сафаров, головні героїні фільму виховательки Ольга Вікторівна Тронова і Маргарита Миколаївна Бурлуцька та інші – знаходилися в залі Dolby.

Втім, Оскар дали фільму канадського документаліста Деніела Роера про «хорошого росіянина» – політика Олексія Навального. Стрічка розповідає про отруєння Навального 20 серпня 2020 року на борту літака, який летів із Томська до Москви. Прем’єра фільму відбулася на початку 2022 року.

Для отримання нагороди на сцену піднялася дружина Навального Юлія у сукні криваво-червоного кольору та у супроводі інших членів його сім’ї. «Коханий, тримайся», – сказала вона зі сцени Оскара.

95-а церемонія вручення премії Американської кіноакадемії проходила в ніч з 12 на 13 березня у театрі Dolby у Лос-Анджелесі. Ведучими церемонії втретє став комік, телеведучий Джиммі Кіммел.

оренда квартири Львів

Новини