Особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю нададуть грошову допомогу від ООН – речниця проєкту

Фото: minfin.com.ua

Всесвітня продовольча програма ООН почала надавати грошову допомогу людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у Львівській області. У лютому майже 24 тисячі осіб у нашій області уже отримали перші виплати на загальну суму понад 41 мільйон гривень.

Про те, як отримати допомогу – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповіла речниця Всесвітньої продовольчої програми ООН Наталія Ничай.

«Всесвітня продовольча програма ООН започаткувала програму додаткової грошової підтримки ще  серпні 2023 року, але тоді вона призначалась лише для пенсіонерів, які проживають на території активних або можливих бойових дій за визначенням уряду. Зараз у лютому нам вдалося розширити цю програму запустити новий проєкт, щоб допомогу почали отримувати люди з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю по всій країні.

Якщо говорити конкретно про Львівщину, то тут умови програми є такими, що допомогу отримують люди з інвалідністю та діти з інвалідністю, чия допомога є меншою за 3250 гривень. І крім того, це мають бути люди, які не отримують допомогу від інших міжнародних організацій або як ВПО», – зазначає Наталі Ничай.

За її словами, розмір допомоги – це різниця між соціальною допомогою, яку вже отримує людина та сумою у розмірі 3250 гривень. Виплачувати гроші планують щонайменше три місяці. А далі залежатиме від того, як програму спонсоруватимуть міжнародні донори.

Наталія Ничай, скриншот з відео «Першого Західного»

Речниця проєкту зауважує, що для отримання допомоги нікуди не треба звертатись.

«Всі люди, які підпадають під критерії цієї програми, є в реєстрах Мінсоцполітики і дані про них отримуються нами автоматично. І так само автоматично люди отримують ці виплати. Тобто, якщо людина отримує свою соціальну виплату через банк, то на банківську картку їй і прийде виплата. Якщо через Укрпошту, то вона буде доставленою поштою», – продовжує Наталія Ничай.

По всій країні, за її словами, Продовольча програма ООН вже перерахувала 478 мільйонів гривень для 300 тисяч осіб. Але це йдеться лише про тих, хто отримує допомогу через банк. Через пошту виплати затримуються, але скоро надійдуть.

Всесвітня продовольча програма (ВПП)  – гуманітарна організація ООН, яка надає продовольчу допомогу у вигляді грошових переказів, ваучерів (сертифікатів) та/або продуктів харчування постраждалим українцям.

оренда квартири Львів

Новини