Особи з інвалідністю І-ІІ групи можуть виїжджати за кордон, – адвокатка


Якщо людина є військовозобов’язаною від 18 до 60 років і не має права на відтермінування, медичних протипоказань чи сімейних обставин, то вона не може виїхати за кордон. Однак, 12 березня Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови №264 і скоригував перетин кордону для певних осіб. Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла адвокатка Тетяна Жидачек.

За її словами, зміни передбачають, що виїжджати за кордон можуть особи з інвалідністю І-ІІ групи. До 13 березня вони були зобов’язані з’являтись в воєнкомат, зніматись з обліку. Нині таких обмежень вже немає.

«Тобто, такі люди можуть легко виїжджати за кордон. Їм треба буде лише показати документи, які підтверджують їхню інвалідність: довідки МСЕК(медико-соціальної експертизи-ред.) або посвідчення про інвалідність», – говорить адвокатка.

Вона уточнює, що разом з ними, можуть за кордон виїжджати особи, які досягли 18-річного віку і є родичами 1 ступеню цих осіб з інвалідністю. Також вона говорить, що якщо на кордоні осіб з інвалідністю І-ІІ групи повертають, то треба звернутись на Гарячу лінію прикордонної служби.  

«Впродовж тижня ми стикались з тим, що не всі однаково трактували і розуміли, що з такими документами можна виїжджати. І особа витрачала додатково кілька днів для того, щоб від кордону повернутись до нас, щоб ми з цим фактом розібрались», – говорить Тетяна Жидачек.  

Вона також наголошує, що опікуни людей з інвалідністю І-ІІ групи також мають мати документи, які підтверджують факт опікунства. Але адвокатка радить оформляти не опікунство, а догляд.

«Людина, яка здійснює догляд, повинна звернутись до сімейного лікаря і отримати довідку про те, що певна особа потребує догляду. І з цією довідкою звернутись в соцзахист, де підтвердять, що саме вона здійснює догляд. І також отримати довідку. І цих документів буде достатньо»,– пояснює Тетяна Жидачек.  

;t=54s


оренда квартири Львів

Новини