Отруєнь чадним газом більшає. Газовики розказують, як від цього вберегтися

Фото: АТ "Волиньгаз"

21 випадок отруєння чадним газом цього року трапився у Львівській громаді. Постраждали 27 людей. Причина отруєнь – недотримання мешканцями правил користування газовими приладами.

Про те, що робити, щоб вашому здоров’ю газ не загрожував – йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Щоб користування газовими приладами було безпечним, потрібно пам’ятати про дві основні вимоги. Це притік свіжого повітря через вікно чи двері до приміщення, де є газова плита чи є газовий котел, а також чистий вентиляційній канал, через який відпрацьовані гази виходять в атмосферу природнім шляхом.

Як перевірити тягу – газовики діляться лайфхаком.

«Береться смужка паперу, приставляється до вентиляційного каналу чи димового. Якщо вона втягується всередину – значить тяга достатня. Якщо вона стоїть рівно – значить тяги немає. Якщо вона відштовхується – значить йде зворотня тяга. А ще коли людина приймає душ – утворюється багато пари. Тоді та пара перешкоджає нормальному викиду вихлопним газів в атмосферу, людина засинає і топиться», говорить начальник управління експлуатації Львівської філії АТ «Оператор газопостачальної системи «Львівгаз» Павло Сербан.

У ці холодні осінні дні хочеться зігрітись. Але для цього не підходить газова плита. Також не варто використовувати для цих цілей цеглу. А найкраще, щоб убезпечити себе, встановити газовий аналізатор. За допомогою світового та звукового сигналу він попередить вас, коли є витік природного газу чи утворився чадний газ.

Нагадаємо, напередодні у приватному будинку в селі Семенівка на Львівщині попередньо від чадного газу загинули п’ятеро дорослих. Двох хлопчиків, віком 7 та 9 років, з цього будинку вдалось врятувати.

оренда квартири Львів

Новини