Паркування без правил. Як у Львові пробують вирішити проблему

Фото: РБК-Україна

У Львові з’явиться 260 нових паркувальних місць на 12 майданчиках. Щоправда, їх не збудують, а лише обмалюють синьою фарбою асфальт чи бруківку. Також на місцях встановлять відповідні знаки з реквізитами, за якими водії оплачуватимуть стоянку автомобіля. Найбільше паркувальних локацій має з’явитись у Галицькому та Франківському районах.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

На вулиці Панча, в одному зі спальних районів Львова, в обідню пору усе довкола уже запарковане автомобілями.

«Вчора кружляли (у пошуку місця-ред.) 15 хвилин. Треба намагатись збільшувати місця для паркування, але тут така забудова, що нема де. Щодо платних паркінгів – то я не впевнений, що люди мають гроші на платне паркування», – розповідає один з водіїв.

Водії, яку не знайшли вільного місця – не соромляться порушувати правила. Одні паркують автівки на газонах, інші – залишають свій транспорт на двох смугах дорожнього полотна, роблячи його непроїзним. Є й такі, хто свідомо паркує машину на тротуарі.

Паркування на тротуарах, скриншот з відео «Першого Західного»

Кермувальниця Наталія Оніщук приїхала автомобілем до батьків. Каже, що це ще добре, що знайшлося місце біля їхнього будинку. В іншому ж випадку довелося б паркуватись за декілька кварталів далі.

«Раніше з паркуванням було набагато простіше.  Дуже багато машин з’явилось. Тут за дня можна знайти якесь паркомісце, а ввечері – просто нереально», – скаржиться жінка.

В центральній частині міста синіх смуг на дорогах щоразу більшає. Вони означають, що на цьому місці паркування платне. Одна година в середньому вартує 15-20 гривень.  Щоправда, є паркувальні місця і за 30 гривень.

«Паркувального збору від платних майданчиків і безплатних місто минулого року отримало 30 млн грн», – розповідає  в.о. начальника управління вуличної інфраструктури Львівської міськради Павло Сирватка.

Павло Сирватка, скриншот з відео «Першого Західного»

Стосовно операторів паркування то таких компаній у Львові – понад півсотні. Кожна з них заробляє до пів мільйона гривень на рік. Журналістка Ярина Капітан не розуміє за що такі гроші отримують оператори. Адже якісь паркування на цих паркінгах – не найкраща.

«Якщо я вже знайшла місце, то я би хотіла, щоби працював паркомат, справний qr-код, щоб вона була прибрана взимку, щоб з дерев не звисали різні предмети, які можуть пошкодити машину і я знала, хто за це несе відповідальність. Також було б добре, щоб кожне паркомісце було оснащене відеоспостереженням, бо я знаю випадки, коли на парковці ставалися ДТП, машини вдаряли, а ти шукає потім вітра в полі», – пояснює Ярина Капітан.

В управлінні вуличної інфраструктури виправдовуються, що умови на львівських парковках відповідають нинішнім економічним реаліям.

«Оператори за можливості дають точно більше сервісу, ніж паркування на газоні з порушенням правил дорожнього руху. Не всі можливо зробити вже і зараз. І не все, напевно, економічно ефективно робити операторам», – продовжує Павло Сирватка.

Найближчим часом у Львові має з’явитись 260 нових платних паркувальних місць в центральній частині міста. Який оператор їх облаштовуватиме – вирішуватимуть на конкурсній основі.

оренда квартири Львів

Новини