Перед війною РФ запустила в космос апарат із компонентами нової ядерної антисупутникової зброї – WSJ

Фото ілюстративне: NACA

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну Росія запустила в космос супутник «Космос-2553», що несе компоненти системи антисупутникового ядерного озброєння.

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє Українська правда.  

Видання повідомляє, що в лютому 2022 року за кілька тижнів до вторгнення Росії в Україну, РФ запустила в космос дослідницький апарат «Космос-2553».

Цей супутник, за словами американських чиновників, призначений для тестування компонентів потенційної протисупутникової зброї, яка може нести ядерний пристрій.

За словами джерел, «Космос-2553» не несе ядерної зброї, але американські чиновники кажуть, що на ньому є неядерні компоненти нової російської системи озброєнь.

Ця зброя, у разі її розгортання, дасть Москві можливість знищити за допомогою ядерного вибуху сотні супутників на низькій навколоземній орбіті «в тій частині космосу, де домінують апарати уряду США і компанії SpaceX».

Один співрозмовник видання назвав супутник «прототипом» зброї, але інші кажуть, що російська програма не просунулася так далеко. «Космос-2553» досі рухається навколо Землі по «незвичайній орбіті».

Останніми місяцями в адміністрації президента США Джо Байдена, Конгресі занепокоєнні російською ядерною протисупутниковою програмою.

Про запуск цього супутника повідомляли в Міноборони Росії і в «Роскосмосі», проте про призначення супутника в релізах говорилося мало – тільки що він оснащений системами для відпрацювання «в умовах впливу радіації і важких заряджених частинок».

Співрозмовники видання вважають твердження російської сторони про мету запуску апарату неправдоподібними і заявляють, що його запущено в рамках російської ядерної антисупутникової програми.

Нагадаємо, офіційно США повідомили Конгресу і союзникам у Європі про нові розвідувальні дані, пов’язані з російським ядерним потенціалом, який може становити міжнародну загрозу. Пізніше джерела повідомили, що попередження стосувалося російського потенціалу в космосі і супутників.

Москва вбачає у заявах США про загрозу нацбезпеці спробу переконати республіканців у Конгресі схвалити проєкт з допомогою для України.

Діяльність Росії, яка призвела до занепокоєння загрозою національній безпеці США, пов’язана зі створенням ядерної космічної зброї, здатної створювати енергетичну хвилю й виводити з ладу значну кількість супутників.

оренда квартири Львів

Новини