Перші F-16 будуть в Україні вже найближчими тижнями – Reuters

Фото: Reuters

Україна очікує перші F-16 від західних союзників у червні-липні.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на високопоставлене військове джерело, пише BBC.

Співрозмовник агенції не уточнив, яка країна першою поставить Києву винищувачі. Як нагадує Reuters, раніше відправити F-16 пообіцяли Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія.

Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що деякі українські пілоти вже завершують навчання на цих літаках.

Про можливість надходження перших F-16 «вже найближчими тижнями» – у червні-липні – пише і британський Standard. Видання так само посилається на джерела у військовому керівництві України.

Видання нагадує, що минулого місяця Нідерланди, які є одним із двигунів ініціативи із забезпечення України літаками F-16, дали додаткові три винищувачі на тренувальну базу в Румунії, де українські пілоти та наземний персонал проходять навчання. Загалом Нідерланди пообіцяли надати Україні 24 літаки.

Володимир Зеленський назвав згоду союзників на західні винищувачі «проривом», оскільки вони можуть зміцнити повітряну оборону і допомогти у майбутньому контрнаступі, нагадує Standard.

Проте офіційні представники США – країні, що виробляє F-16, яка підтримала зусилля союзників – раніше заявляли, що західні винищувачі навряд чи зможуть кардинально змінити ситуацію на полі бою.

Україна досягла домовленостей із партнерами щодо отримання винищувачі ще рік тому – у травні-червні 2023 року. Тренування пілотів почалися орієнтовно наприкінці літа минулого року.

оренда квартири Львів

Новини