Під час візиту Байдена у Київ РФ здійснила невдалий запуск ракети «Сармат» – CNN

Фото: CNN

Під час перебування президента США Джо Байдена в Україні Росія провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», яке, судячи з усього, виявилося невдалим.

Про це пише CNN з посиланням на двох анонімних американських посадовців, повідомляє Українська правда.

Один з американських чиновників розповів виданню, що РФ заздалегідь повідомила США про запуск ракети через деконфліктні лінії. Інший посадовець сказав, що Штати не розглядають цей запуск як ескалацію з боку Росії.

Джерела CNN також повідомили, що випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», яку на Заході прозвали «Сатана II» і яка здатна нести кілька ядерних боєголовок, схоже, провалилося. Інакше, за їхніми словами, президент РФ Володимир Путін розповів би про нього у своєму зверненні 21 лютого до Федеральних зборів.

За офіційними російськими даними, ракета «Сармат» має дальність польоту понад 11 тисяч кілометрів і може нести боєголовку вагою 100 тонн.

Нагадаємо, Джо Байден лише у п’ятницю, 17 лютого, вирішив здійснити ризикований візит до Києва після того, як отримав брифінг в Овальному кабінет від провідних членів своєї команди з національної безпеки.

Перед візитом Байдена до України американські посадовці сконтактували з росіянами, щоб гарантувати відсутність будь-яких моментів, які могли б призвести до прямого конфлікту між двома ядерними державами.

Президент США заявив, що союзники України «не втомляться» підтримувати її в протистоянні російській повномасштабній агресії, а Київ «ніколи не буде» переможений РФ.

оренда квартири Львів

Новини