Під час захоплення росіянами Криму треба було чинити опір – військовий експерт Сергій Кузан

Фото: Медуза

Якби Україна в 2014 році вирішила чинити спротив і боротись за Крим, то й цілком ймовірно, не виникли б так звані ДНР-ЛНР. Згадуючи події того часу,  співголова та засновник Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан наводить нові відкриті дані, в яких йдеться про те, що «зеленим чоловічкам» була дана вказівка не розпочинати бойові дії за умови спротиву ЗСУ. Тобто, готуючи операцію із захоплення Криму, Путін боявся шуму і опору.

Про події того часу Сергій Кузан розмірковував в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному».

«Вже потім відкриті були документи, що ті загони, які проводили штурми кораблів,  і наших позицій в Криму, мали розпорядження, що в разі якогось найменшого спротиву з боку українських Збройних сил – не розгортати бойові дії, а відступати. Тому так, дійсно, в 2014 році за умови спротиву України, не були би такими масштабними їхні успіхи у Криму. Не те, що про Донецьк, Луганськ не довелось би говорити, вони б повністю весь Крим станом на 2014 рік не змогли б зайняти. Тому що, їхні сили на той час, і їхні сили за 5 років – неспівмірні. Вже тепер ми можемо аналізувати і ділитись нашим досвідом з європейськими партнерами, бо росіяни будуть мати намір проводити певні гібридні операції і в європейських країнах», – вважає Сергій Кузан.

Головним аргументом, без якого росіяни не починали б у 2014 анексію Криму, а згодом і окупацію Донецька та Луганська, на його думку, була співпраця української влади з російськими спецслужбами.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Система адміністративна Януковича, яку він вибудував, була повністю підпорядкована російським спецслужбам. І тому вони так вільно заходили за допомогою оцих своїх мітингувальників і «зелених чоловічків». Вони були переконані, що міліція, судді, місцева влада, політики і місцевий бізнес, що вони всі підконтрольні російським спецслужбам, тому їм вдасться це зробити», – переконаний військовий експерт.

оренда квартири Львів

Новини