Підрив ГЕС означає, що росіяни не збираються бути в Криму довго – Ескендер Барієв

Фото: epravda

Після підриву Каховської ГЕС наповнювати Північно-Кримський канал водою стало неможливим. Але потреби населення у воді на півострові зможуть забезпечити. Гірше буде для бізнесу та військово-промислового комплексу.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

«Впродовж 8 років по Кримському каналу не подавалась вода. Тому окупанти намагались використовувати різні шляхи. Вони брали воду і з Кримських гір, змінювали русла річок, використовували метод, коли збирали хмари, щоб були дощі. Це не дало їм жодних результатів. Потім вони намагались опріснювати морську воду, але це були, швидше, рекламно-інформаційні заходи. В цілому вони брали воду із золотого запасу Криму – качали із свердловин», – зазначає голова Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Всі ці неуспішні спроби вирішити питання з водозабезпеченням, на його думку, і стали мотивом для створення суходільного коридору на півдні України і спроби захопити Каховську ГЕС.

«Для мешканців Криму достатньо води з внутрішніх джерел Криму. Але для хімічної промисловості, для військово-промислового комплексу, військовослужбовців, сільського господарства, особливо для рису, який вони засіяли цього року, вода потрібна з Північно-Кримського каналу. Те, що вони підірвали греблю Каховську ГЕС, означає, що вони не збираються бути довго. Тобто, вони планують виходити з Криму», – говорить Ескендер Барієв.

Він також наводить слова експертів, що тепер, щоб відновити ГЕС і подання води до Криму, потрібно до 10 років.

оренда квартири Львів

Новини