Підстав для оголошення евакуації з Харкова наразі немає – Синєгубов

Фото: Радіо Свобода

Попри активізацію російських військових на півночі області підстав для оголошення евакуації з Харкова наразі немає, а з території активних бойових дій люди масово виїжджають.

Про це у суботу на брифінгу повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.

«По місту Харків жодних підстав для оголошення і проведення евакуації наразі немає. Ми чітко розуміємо, які сили ворог застосовує на півночі нашої території. Там, звичайно, може ескалація і тиск посилюватися, але поки що ніяких загроз для Харкова немає», – сказав Синєгубов.

За його словами, обласна влада продовжує моніторити ситуацію і комунікуватиме з населенням, але рішення щодо евакуації люди прийматимуть самостійно. Наразі тенденцій щодо масового виїзду з міста в ОВА не фіксують.

Водночас із прикордоння Харківщини, де активізувалися бойові дії, евакуювали близько 2 тис. людей.

«Якщо ми говоримо про такі населені пункти, як Стрілеча, Пильне та Борисівка, там, за нашою інформацією, дітей немає. Там перебувало 28 цивільних, які в свій час навідріз відмовлялися евакуйовуватися. Зараз у нас є факти щодо евакуації, – це в основному Вовчанський напрямок, – близько двох тисяч було евакуйовано», – зазначив начальник ОВА.

Він сказав, що донедавна влада керувала цим процесом, оголошувала примусову евакуацію родин з дітьми тощо, наразі ж люди виїжджають самостійно. Вони можуть звернутися стосовно організації виїзду із небезпечних зон будь-яким доступним способом до ДСНС чи поліції або до представників влади.

Синєгубов додав, що пропри стабілізацію фронту у «сірій зоні» прикордоння, там тривають бої. За першої ж можливості людей звідти забиратимуть.

Як повідомлялось, на Харківщині на Слобожанському напрямку українські військові відбили дев’ять ворожих атак. Це райони населених пунктів Стрілеча, Красне, Мороховець, Олійникове, Лук’янці, Огірцеве, Гатище і Плетенівка. За інформацією Генерального штабу, станом на ранок на Харківщині здійснюється вогневе ураження із завданням зірвати ворожий наступ та знищити окупантів.

оренда квартири Львів

Новини