Пілот, який перевіз в Україну Мі-8, пояснив, мотиви свого вчинку та закликав росіян теж так зробити

Пілот переміщеного в Україну російського гелікоптера Мі-8 Максим Кузьмінов розповів як відбувалась спецоперація, під час якої йому вдалося перетнути кордон, та закликав інших росіян слідувати його прикладу.

Про це йдеться у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії», повідомляє Головне управління розвідки при МО України.

Зокрема, у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії» розкривається особа російського пілота, який перегнав до України гелікоптер Мі-8АМТШ ПКС РФ у межах спецоперації української Воєнної розвідки під кодовою назвою «Синиця».

У ГУР розповідають, його ім’я – Максим Кузьмінов. Звання – капітан, посада – командир гелікоптера Мі-8.

28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора – в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.

«Я зв’язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію. Мені запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію, винагороду. Обговорили деталі і почали планувати безпосередньо мій переліт», – повідомив Максим Кузьмінов.

За словами льотчика, ризиковану операцію вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки Воєнна розвідка України змогла організувати безпечний коридор.

«Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцезнаходження. […] Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився», – сказав російський пілот.

Головним мотивом свого вчинку Максим Кузьмінов називає категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв’язала РФ проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів.

«Те, що зараз відбувається – це просто геноцид українського народу: як українського, так і російського. Основа мого вчинку у тому, щоб не спряти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни», – пояснив 28-річний російський офіцер.

Максим Кузьмінов закликає інших російських пілотів наслідувати його приклад.

«Ви аніскільки не пошкодуєте. Ви просто відкриєте для себе світ барв. І запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно», ― наголосив російський пілот.

В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України нагадують, наша держава надає усі передбачені міжнародним правом, українським законодавством та відповідними державними програмами гарантії безпеки і винагороди російським льотчикам, які переправлять до України справну авіатехніку.

оренда квартири Львів

Новини