Після перевірки контррозвідки відкликали польського генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Ярослав Громадзінський. Фото: Фейсбук

На тлі перевірки Служби військової контррозвідки Міністерство оборони Польщі оголосило про звільнення генерал-лейтенанта Ярослава Громадзінського, який, зокрема, брав участь у Міжнародній групі підтримки України.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на повідомлення польського Міноборони.

Генерал-лейтенанта Громадзінського вирішили відкликати з посади командира Європейського корпусу (Eurocorps) – групи сил швидкого реагування, що базуються у Страсбурзі й можуть використовуватися в операціях під егідою ЄС, НАТО і ООН.

У повідомленні польського оборонного відомства зазначається, що підставою для відкликання Громадзінського став початок перевірки військової контррозвідки у зв’язку з «отриманням нової інформації про офіцера».

Хоча Міноборони РП не наводить подробиць, там вказують, що йдеться про «розслідування щодо допуску до державної таємниці» польського генерал-лейтенанта.

«На посаду, яку обіймав генерал-лейтенант Ярослав Громадзінський, буде негайно призначено іншого офіцера», – повідомив речник Міністерства оборони Польщі Януш Сеймей.

Громадзінський очолив Єврокорпус у червні 2023 року, до цього був радником-координатором начальника Генерального штабу Війська Польського та першим командиром 18-ї механізованої дивізії, яка формується з 2018-го.

В останні місяці генерал Громадзінський також служив у Міжнародній групі підтримки України у німецькому Вісбадені та разом із американськими офіцерами відповідав за підготовку українських солдатів.

Нагадаємо: В 2023 році в Польщі завершили розслідування щодо шпигунської мережі, яка діяла на замовлення російської розвідки – до суду передали обвинувальний акт проти 16 осіб.

оренда квартири Львів

Новини