Південна Корея збільшить у 2023 році військову та гуманітарну допомогу Україні – президент

Фото: ОП

Республіка Корея збільшить у 2023 році обсяги військової та гуманітарної допомоги, що надається Україні.

Про це заявив президент Кореї Юн Сок Йоль на брифінгу після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у суботу в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

«Минулого року ми надавали і бронежилети, і шоломи, і іншу необхідну амуніцію. Сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим», – сказав він.

За словами президента, «у травні я і президент Зеленський домовилися про постачання необхідного обладнання для таких цілей, як, наприклад, гуманітарне розмінування, і ми продовжуємо це робити. Уряд Республіки Корея виділив минулого року 100 млн доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 млн доларів».

«Також ми плануємо збільшувати допомогу Україні у відновленні системи освіти. Минулого року… ми вирішили допомогти у відновленні зруйнованих шкіл. Також ми хотіли б надати Україні підтримку для майбутніх поколінь за допомогою стипендії двох президентів», – сказав Юн Сок Йоль.

За його словами, «зараз ситуація в Україні схожа на ситуацію в Кореї 70 років тому». «Близько 70 років тому Республіка Корея теж зазнала незаконного вторгнення Північної Кореї. Було окуповано близько 90% території нашої Кореї, і ми зіткнулися із загрозою зникнення як держави. Однак завдяки нашим військовим і цивільним, які їм допомагали максимально, ми змогли зупинити окупанта і вигнати їх із нашої землі», – сказав президент.

«Ми ознайомилися з Формулою миру, яку нам надали, і справді вважаємо, що її необхідно виконати. Особливо з огляду на те, що Корея намагається відігравати роль посередника в мирних самітах і зустрічах країн, що належать до так званого Глобального Півдня», – сказав також корейський президент.

оренда квартири Львів

Новини