Пластуни будують прихисток на горі Парашка. Потрібна допомога

Фото: Пласт

На горі Парашка, що розташована у національному парку «Сколівські Бескиди» на Львівщині, планують збудувати гірський прихисток для туристів. Проєкт присвячують загиблому на війні пластуну Тарасу Гаврилишину.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів пластун куреня «Чорноморці» Марко Чуквінський.

«Тарас був більше, ніж мандрівником. Він маркував туристичні шляхи. Він дуже багато часу цьому присвячував. Відповідно, жив під відкритим небом, в наметах, інколи в туристичних притулках, яких декілька ще збереглося в Карпатах. Останніми роками туристичні притулки починають відроджуватись. І в нього десь  така мрія була, що він міг би бути наглядачем такого притулку», – каже Марко Чуквінський.

За його словами, побратим Тараса Гаврилишина, також пластун, розповів, що той хотів би, щоб існував такий притулок  як пам’ять, якби з ним щось сталось. Пластуни вирішили, що це є гідне увічнення пам’яті Тараса.

«Виглядати він буде як А-подібний будиночок. Він буде постійно відкритим, замків не буде на тій частині, що призначена для туристів. Кожен мандрівник чи той, хто потребує прихистку, може там зупинитись. Бо в горах бувають різні випадки: чи треба комусь сховатись від негоди, чи почекати допомогу», – пояснює пластун.

Він з колегами навіть підрахував, що для побудови прихистку потрібно приблизно 900 тисяч гривень, які підуть на будівництво та телескоп для астрономічних спостережень.  Для цього відкрили рахунок

Але Марко Чуквінський зауважив, що вони потребують не тільки грошей, але і рук.  Хоча сам будинок і будуть будувати професіонали, але  потрібна буде допомога щось принести, винести, прибрати.

Нагадаємо, що 1 листопада при виконанні бойових завдань на Херсонщині загинув львівський пластун, курінний 25-го куреня «Чорноморці» імені Святого Миколая Тарас Гаврилишин.  Він так і не встиг реалізувати ідею зі спорудження колиби для спостереження за зоряним небом.

оренда квартири Львів

Новини