Погода допомогла стабілізувати енергосистему, – Геннадій Рябцев

Фото: Укренерго

Перші дні нового року Львівщина змогла пережити без відключень електроенергії. Цьому посприяла погода.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів експерт з питань державної політики в паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев.

«Вплинула погода тому, що велика кількість електроенергії йде на генерацію теплової енергії, на обігрів приміщень, підігрівання води. Якщо за вікном -10С чи – 20С, то витрати енергії на ці речі більші, ніж зазвичай. Йдеться про те, що температуру теплоносія не треба було підвищувати, щоб компенсувати втрати. І це трохи розвантажило, як об’єднану енергосистему, так і об’єкти теплової генерації», – сказав Геннадій Рябцев.

Але він зауважив, що енергетики обіцяють до наступного похолодання, коли енергосистема знову потребуватиме більше електроенергії, відновити чергову частину пошкодженого енергетичного обладнання.

За його словами, зараз найскладнішою ситуація з електропостачанням залишається у містах вздовж лінії фронту, а також в Київській та Одеській областях.

«На Київщині, бо тут найбільша кількість споживачів і обсяги споживання електроенергії в столичному регіоні перевищують 10% від загального рівня споживання електричної енергії в усій країні. І проблеми на Одещині зберігаються тому, що там суттєва нестача об’єктів генерації.  А основна лінія електропередачі, яка живить цей регіон, йде через Придністров’я. Через численні пошкодження і проблему постачання газу на Придніпровську ГРЕС, були проблеми з цією лінією», – сказав Геннадій Рябцев.

оренда квартири Львів

Новини