«Погром кав’ярні та підпали у Львові – не пов’язані». Керівник патрульної поліції Львівщини про безпеку у місті та TruCAM

Можливий підпал у Львові у ніч проти 18 вересня. Фото: «Суспільне Львів»

19-річний львів’янин у ніч на 18 вересня умисно пошкодив електрощитову на розі вулиці Театральної, вікна одного з вишів на Театральній, накриття фонтану зі статуєю Нептуна на площі Ринок та майно кількох закладів харчування у центрі міста, про це повідомив відділ комунікації поліції Львівської області. Все це він зробив у стані алкогольного сп’яніння і за скоєне чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до десяти років.

Про 8 підпалів за вечір у Львові, погром кав’ярні, безпеку у місті, рівень злочинності та фіксацію швидкості поліцейськими приладами TruCAM – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» керівник патрульної поліції Львівщини Андрій Крутень.

Фото: Львівська Мануфактура Новин

Відеоверсія розмови – тут.

– Хочу розказати історію, в одній з лікарень Львова побачила, як поліцейський автомобіль мчав до медзакладу, а за ним їхала інша машина, я розуміла, що це супровід. Уже потім прочитала, що потрібно було рятувати життя дитини, бо у неї були проблеми із диханням…

– Це, мабуть, наше найосновніше призначення, коли робимо усе для того, щоб зберегти життя людей. Намагаємося ділитися такими історіями на своїх соціальних сторінках.

«TruCAM – не усюди доцільний»

– На трасах Львівщини побільшало місць, де стоять поліцейські з приладами TruCAM. Чи є такі ділянки у Львові і на яких саме?

– Статистика по ДТП вражає і часто їх причиною перевищення швидкості. За вісім місяців 2024 на Львівщині трапилося пів тисячі дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло понад півсотні людей, ще майже 700 травмувалися. Тож патрульні застосовують такий технічний пристрій як TruCAM.

Працюємо на автодорогах міжнародного національного значення, в тому числі і у Львові. Зокрема, це вулиці Стрийська, Шевченка, Городоцька, Пасічна та інші. Але спочатку проводимо відповідний аналіз і тоді розуміємо, що на цій ділянці дороги потрібно працювати з цим приладом. Бо це не всюди доцільно.

Також на сьогодні у Львівській області працює 30 камер автоматичної фіксації «Каскад», а у Львові – 13 таких комплексів. Вони дозволяють в автоматичному режимі фіксувати перевищення швидкості.

Фото: Укрінформ

– Розкажіть детальніше про цей прилад – як він працює?

– Найголовніше, що жодного стороннього втручання у дані TruCAM з боку поліцейського не можливі.

TruCAM – це лазерний вимірювач швидкості, який фіксує не тільки її, а й сам транспортний засіб, номерний знак, а також водія, котрий ним кермує. На підставі його даних приймається рішення про правопорушення у діях того чи іншого водія.

За вісім місяців цього року ми склали більш як 4 800 адміністративних матеріалів за недотримання швидкості.

– Минулого року статистика така ж?

– Усе залежить, але теж вимірюється в десятках тисяч адміністративних матеріалів.

«Притягнення водіїв до відповідальності – не самоціль»

– Якщо водій буде уважний, то він побачить, на яких ділянках дороги, якраз і ведеться вимірювання швидкості, тому що мають бути встановлені відповідні знаки. Які саме знаки і якщо на певній ділянці поліцейські вирішили фіксувати швидкість, а там немає знаків – чи мають право вони це робити?

– У нас є відділ розшуку та опрацювання матеріалів дорожньо-транспортних привод, він здійснює аналіз і спільно з відділом безпеки дорожнього руху приймається рішення, чи доцільно працювати на цій ділянці з TruCAM. Тож тільки там, де розуміємо, що причиною ДТП є перевищення швидкості, ви побачите знак 5.70. Притягнення водіїв до відповідальності – не є самоціль і застосування цього технічного засобу – це превентивно-поліцейський захід і ми про це повідомляємо водіїв.

Як суб’єкти владних повноважень, ми зобов’язані впливати на безпеку дорожнього руху. Найпоширенішими причинами дорожньо-транспортних пригод є перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання дистанції, керування транспортним засобом в стані сп’яніння і недотримання правил дорожнього руху пішоходами.

Фото: Газета Волинь

«Штраф за відсутність світловідбиваючого елементу 225 грн»

– Готуємося до того, що зимою у нас будуть проблеми зі світлом і злить, коли люди в темну пору доби переходять дорогу у невстановленому місці і думають, що водії авто їх бачать. Поліцейські Львівщини провели акцію у Львові і роздавали світловідбиваючі елементи і жилети – чи стали люди зараз свідоміші щодо своєї безпеки?

– Розуміємо, що не повинні працювати із наслідками, а маємо зробити все, аби попередити їх. Саме тому працюємо з пішоходами, робимо роз’яснення на наших офіційних сторінках, спілкуємося у медіа і таким чином намагаємося донести, як важливо дотримуватися правил дорожнього руху.

Насправді люди стали більше носити світловідбиваючі елементи. Ми суворо за цим наглядаємо.

Фото: Патрульна поліція Львівщини

– А що це означає?

– Якщо бачимо людину, яка не має світловідбиваючого елементу, відповідно до чинного законодавства можемо притягнути до відповідальності.

Злить, коли чуємо від людей: «купіть мені» чи «дайте мені» цей елемент… Кожен на сьогодні має мобільний телефон і може включити там ліхтар і це допоможе водію авто вас ідентифікувати. Також зараз і виробники одягу спеціально вмонтовують у одяг світлоповертальні елементи, і це дуже важливо.

Докладаємо зусилля якраз в частині превенції і працюємо з людьми як повноцінними учасниками дорожнього руху.

– А є відповідальність, якщо ти переходиш дорогу і не маєш світловідбиваючого елементу?

– Частина перша статті 127 кодексу України про адміністративні правопорушення, у ній передбачений штраф у розмірі 255 гривень.

– Переходжу дорогу завжди з ліхтарем – це я порушую?

– Я теж так. Даєте правильний, крутий приклад, закликаю інших теж це використовувати.

«Поліцейського сприймають як друга»

– Ви теж проводите роз’яснювальну роботу зі школярами – як діти реагують на поліцейських, що їм розповідаєте? І як школи Львова можуть запросити поліцейського на відкритий урок?

– Це дуже круто працювати з дітьми, також намагаюся інколи туди виїжджати. Бо тоді поліцейського сприймають не лише як представника правоохоронного органу, а як друга, який розповідає про дотримання правил дорожнього руху.

Комунікуємо зі всіма директорами шкіл, представниками управління освіти. З початку створення відділу зв’язків з громадськістю проводимо у школах роз’яснювальну роботу. А у вересні нами створена Служба освітньої безпеки, це передбачає, що у всіх школах будуть працювати офіцери цієї служби, на яких буде покладена безпекова функція.

Фото: Патрульна поліція Львівщини

«Нагнітати ситуацію – не потрібно»

– До теми безпеки, напередодні у Львові було зафіксована серія підпалів, зокрема, горіла будівля кінотеатру Дзвін, що на вулиці Шептицьких, також три загоряння сталося у Галицькому районі: електрощитова на Театральні, вікна одного з вишів теж на цій вулиці та фасадні декорації на Староєврейській. Що відбувається з безпекою у місті Львові?

– Також до цього доєднували інформацію, яка стосувалася погрому кав’ярні. Насправді це зовсім різні події, патрульні поліцейські затримали людину, яка причетна до цього погрому. Стосовно підпалів, то межі компетенції Патрульної поліції тут дещо обмежені, однак, знову ж таки, не варто це все об’єднувати і підводити під одне.

Щодо безпекової ситуації, то враховуючи, що в Україні війна, мали би говорити про величезний ріст злочинності. Але це не працює у нас, кримінальна ситуація не є якось надзвичайною, а по окремим видам злочинів є зменшення показників. Це говорить про комунікацію суспільства і правоохоронних органів, їх роботу.

19-річний львів’янин, який у ніч на 18 вересня здійснив кілька підпалів у центрі міста. Фото: Поліція Львівської області

– Тобто усі ці підпали у Львові – це хуліганство?

– Є для цього відповідні слідчі органи, які кваліфікують ці дії і нададуть відповідну оцінку.

Львів – це велика територія і тут можуть відбуватися різні події. Ніхто з цим не легковажить, але й нагнітати мешканцям Львова теж не потрібно.

Скрин з відео: Перший Західний

Розмовляла Уляна Лаврик

оренда квартири Львів

Новини