Польща та Греція закликають Єврокомісію створити загальноєвропейську систему ППО – Reuters

Фото: Reuters

Прем’єр-міністри Польщі та Греції направили листа до Європейської комісії із закликом створити загальноєвропейську систему протиповітряної оборони.

Про це йдеться в заяві прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, яку цитує Reuters, пише Українська правда.

«Я надіслав листа до Європейської комісії разом з прем’єр-міністром (Греції) Міцотакісом щодо спільної європейської оборонної політики.

Вже є дуже позитивна реакція Єврокомісії щодо того, щоб зробити протиракетну оборону спільним завданням для Європи, тому що це величезна сума грошей.

Тільки сильна, об’єднана Європа, яка проводить спільну оборонну політику… зможе запобігти війні. Ми готуємося до війни не тому, що ця війна станеться, а для того, щоб вона не сталася».

Він також сказав, що європейські країни повинні припинити конкурувати при створенні своїх систем протиповітряної оборони і почати співпрацю, в тому числі щодо спільних інвестицій в оборонну промисловість.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у четвер на своїй сторінці в соціальній мережі X написала: «Нам потрібні менше фрагментації і спільні проєкти. Як, наприклад, щит протиповітряної оборони, запропонований Кіріакосом Міцотакісом і Дональдом Туском».

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав Європейський Союз залучити щонайменше 100 мільярдів євро на оборону і облаштувати спільну систему ППО.

оренда квартири Львів

Новини