Польща та Німеччина запускають «коаліцію бронетехніки» для України

Фото: Міноборони Польщі

Польща і Німеччина 26 березня активують «коаліцію бронетехніки», що буде спрямована на основних бойових танках, як ініціатива, зосереджена на підтримці України.

Про це йдеться у заяві міністра оборони Польщі Владислава Косіняк-Камиша після переговорів під Варшавою зі своїм німецьким колегою Борисом Пісторіусом, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на TVP World.

«26 березня ми активуємо як співлідери, Польща і Німеччина, коаліцію з надання бронетехніки на підтримку України», – заявив польський міністр на спільній пресконференції з Пісторіусом.

«Це одна з найважливіших коаліцій, які були створені, ми є двома провідними країнами цього проєкту, до нього приєдналися інші партнери, такі як Велика Британія, Швеція та Італія», – сказав він.

Косіняк-Камиш зазначив, що особиста участь Пісторіуса у роботі з Польщею є ознакою дружби, партнерства і «роздумів про те, що зробити сьогодні, щоб допомогти Україні», а також роботи заради безпеки Європи, країн НАТО і «нашої цивілізації і нашого майбутнього».

Він назвав співпрацю в рамках НАТО і ЄС фундаментальною для європейської безпеки і запевнив, що вона буде зміцнюватися і розвиватися.

Німецький колега Косіняка-Камиша наголосив на необхідності підготовки до будь-якої ситуації. «Ніхто насправді не знає, чи нападе Росія [на когось] в Європі, але ми бачимо, що вона може і хоче напасти на Україну, і робить це вже більше двох років», – сказав Борис Пісторіус.

«Отже, ми всі разом, як союзники в Європі, повинні навчитися бути готовими до будь-якої загрози, особливо до загрози, яка походить від путінської Росії в будь-який рік. Це завдання, яке ми повинні виконати і над яким ми працюємо», – додав він.

Він також наголосив на необхідності забезпечення України достатніми оборонними та наступальними можливостями у вигляді снарядів та озброєння.

Як відомо, Велика Британія разом із Латвією очолює міжнародну «коаліцію дронів», утворену в рамках Контактної групи з питань оборони України, більше відомої як «формат Рамштайн».

Нагадаємо, прем’єр Британії Ріші Сунак під час візиту до Києва у січні оголосив, що Лондон виділить 200 мільйонів фунтів стерлінгів на виготовлення різних типів безпілотників для українських військових.

оренда квартири Львів

Новини