Польща запитає у Німеччини дозвіл передати Leopard, але надасть їх в будь-якому разі – прем’єр

Фото: TVN24

Польща звернеться до Німеччини за дозволом на відправку танків Leopard в Україну, але навіть якщо такої згоди не буде, передасть танки в рамках «малої коаліції».

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише «Європейська правда» з посиланням на TVN24.

Моравецький заявив, що формальний запит на отримання згоди, який буде надісланий до Берліна, є «другорядним» питанням. Він додав, що «іскрою надії» на згоду Німеччини в цьому питанні стала нещодавня заява міністра закордонних справ Німеччини.

«Тиск має сенс. Наші зусилля зі створення коаліції держав, які хочуть допомогти в цій драматичній боротьбі в Україні, виявляються ефективними», – сказав він.

Він додав, що «ми постійно тиснемо на уряд у Берліні, щоб він надав свої танки».

«У них є понад 350 активних Leopard і близько 200 на зберіганні. Вони дійсно можуть допомогти Україні, яка сьогодні бореться. Ця боротьба також означає боротьбу за безпеку, за мир в Європі», – додав він.

На запитання, чи Польща вже звернулася до Німеччини за дозволом на відправку, він відповів: «Ми звернемося за такою згодою, але це другорядне питання».

«Навіть якщо ми в підсумку не отримаємо цієї згоди, в рамках невеликої коаліції – навіть якщо в ній не буде німців – ми все одно передамо танки разом з іншими в Україну. Умовою для нас є створення хоча б такої маленької коаліції держав на даний момент», – сказав він.

Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав до терпіння в питанні ухвалення рішення про постачання танків Leopard 2 Україні.

Нагадаємо, глава МЗС Німеччини заявила, що Берлін не заперечуватиме, якщо Польща відправить танки Leopard 2 німецького виробництва в Україну.

Новини