Польські фермери блокуватимуть трасу, яка з’єднує Варшаву і Берлін

Фото: Radio Zet

Польські фермери перекрили рух на автомагістралі А2, поблизу Слубіце, яка з’єднує Варшаву і Берлін. Акція триватиме до середи, 20 березня.

Про це пише Radio Zet, повідомляє Українська правда.

В неділю, 17 березня, о 13:00 розпочалася сільськогосподарська блокада на польсько-німецькому кордоні. Речник польської поліції, заступник інспектора Марчін Малуди, повідомив, що «рух автострадою А2 поблизу Слубіце буде перекрито з обох боків».

Під час акції на розв’язках А2 цілодобово працюватимуть поліцейські патрулі.

«Західний кордон залишатиметься закритим до тих пір, поки не закриють фактично східний кордон», – кажуть протестуючі фермери.

Поліція звертається до водіїв з проханням бути обережними.

Польські фермери протестують вже кілька місяців. Серед вимог протестувальників – скасування або послаблення обмежень, накладених планом ЄС «Зелений курс», спрямованим на боротьбу зі змінами клімату, і повернення чинності митних зборів на імпорт сільськогосподарської продукції з України, які Брюссель скасував і після початку повномасштабної війни Росії проти України в 2022 році.

15 березня польські фермери заблокували пункт пропуску Хижне на польсько-словацькому кордоні. Учасники протесту заявили, що блокування пункту пропуску триватиме до кінця березня. Фермери пропускатимуть одну вантажівку на годину, а автобусів та легковиків протест не стосується.

Згодом Єврокомісія оприлюднила пропозиції, які дозволять членам Європейського Союзу послабити екологічні норми для фермерів, що останні кілька місяців протестували через скрутні економічні умови.

оренда квартири Львів

Новини