Польські фермери орієнтовно до 13 березня розблокували пункт пропуску «Краківець» – ДПСУ

Фото ілюстративне: РБК-Украъна

Польські фермери тимчасово розблокували пункт пропуску «Краківець» – орієнтовно до 13 березня.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, передає Укрінформ.

«Польські фермери продовжують блокувати рух на кордоні. Станом на ранок неділі вони блокують рух на 5 напрямках. До цього, як відомо, було 6 напрямків, а в ніч з 8 на 9 березня вони припинили свої дії на напрямку «Краківець». Це тимчасово, бо вони зазначили, що свої дії поновлять орієнтовно 13 березня», – розповів Демченко.

Водночас речник ДПСУ зауважив, що хоча пункт пропуску «Краківець» розблокований і рух там відбувається інтенсивно, але черга з вантажівок на території Польщі в бік перетину кордону в напрямку України там залишається. І це десь близько 600 вантажних транспортних засобів.

На інших 5 напрямках, за його словами, в чергах зараз залишаються 1700 вантажівок.

Демченко також зазначив, що по двох напрямках проїзд вантажівок повністю заблокований в бік Польщі. Це «Ягодин» та «Шегині. В бік України за минулу добу через пункт пропуску «Ягодин» в бік України проїхали близько 50 вантажівок і близько 35 – через пункт «Шегирні».

Речник ДПСУ зауважив, що українські водії шукають альтернативні шляхи перетину кордону, тому в останні дні збільшились черги на кордоні з іншими країнами-сусідами України. За його інформацією, найбільше транспортних засобів на пункті пропуску «Тиса» з території Угорщини 1400.

Що стосується гуманітарних та інших важливих вантажів, то, за словами Демченка, вони до України прибувають.

Нагадаємо, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

За цей час сталося п’ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.

оренда квартири Львів

Новини