Польські фермери знову планують нову блокаду кордону з Україною

Фото: RMF24

Польські фермери із профспілки «Солідарність» анонсували проведення загального страйку, з перекриттям доріг та прикордонних переходів з Україною, оскільки позиція Брюсселя неприйнятна і їхній терпець урвався.

Про це пише RMF24, повідомляє «Європейська правда».

«Наш терпець урвався. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Єврокомісією і заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України не залишають нам іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк».

Як заявили у профспілці, через тиждень, у п’ятницю, 9 лютого, о 10 ранку, будуть заблоковані всі прикордонні переходи з Україною. На який термін, поки що не повідомляється.

Крім того, в деяких воєводствах мають розпочатися тимчасові перекриття доріг. Вони триватимуть з 9 лютого до 10 березня.

Польські фермери невдоволені пропозицією Єврокомісії ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС.

Польські фермери заявляють, що будуть боротися «до кінця».

Як зазначається, одним з лідерів аграрної «Солідарності» є колишній міністр сільського господарства в уряді «Права і справедливості» Роберт Телус.

Нагадаємо, у середу Єврокомісія офіційно запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС, водночас включивши туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн-членів.

оренда квартири Львів

Новини