Польські перевізники призупиняють блокування кордону до 1 березня. Оновлено

Фото ілюстративне: УП

Польські перевізники, які з листопада блокують прикордонні переходи з Україною, досягли згоди з урядом щодо деяких вимог і призупинять свій протест у середу з 13:00 за київським часом. Згодом стало відомо, що три пункти пропуску на кордоні з Україною будуть вільними до 1 березня.

Про це заявив Томаш Борковський з Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту, якого цитує агентство Reuters, пише «Європейська правда».

«Це не кінець, але протест буде призупинено… Ми домовилися про певні умови, ми дамо уряду час попрацювати, оскільки це новий уряд», – сказав Томаш Борковський.

Міністерство інфраструктури Польщі організувало пресконференцію у вівторок о 13:00 за київським часом, під час якої має бути підписана угода з перевізниками.

Польські фермери вирішили призупинити акцію протесту на прикордонному переході з Україною в Медиці після того, як уряд погодився на їхні вимоги на початку цього місяця. Тим не менш, перевізники продовжували блокувати три інші КПП на українсько-польському кордоні.

Нагадаємо, у вівторок стало відомо, що уряд Румунії та представники основних сільськогосподарських організацій у понеділок досягли угоди, в результаті якої були задоволені кілька вимог фермерів, які блокували кордон з Україною.

Наприкінці грудня повідомляли, що в уряді України та Польщі узгодили план дій для розблокування кордону, однак повного розблокування досі не сталося.

Оновлено. Згодом TVN24 повідомив, що польські перевізники, які блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною, призупинять свій протест до 1 березня − такою є угода між протестувальниками і урядом Польщі.

Зокрема, міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак повідомив 16 січня, що міністерство підписало угоду з невдоволеними перевізниками.

За його словами, угода означає не кінець діалогу, а «інтенсивні переговори».

«Цей протест є міждисциплінарним. Він зачіпає дуже багато напрямків міжнародної політики, внутрішньої політики. Складність і заплутаність питань призвела до того, що переговори і робота тривали більше місяця. Протест буде припинено до 1 березня».

оренда квартири Львів

Новини