Полуниця знову росте в ціні через дощову погоду – експертка з агропромислових питань

Фото: telegraf.com.ua

В Україні сповільнився ріст цін на харчові продукти. В порівнянні з минулим роком подешевшали цукор, олія і яйця. Натомість, здивували ціни на полуницю, яку на початку сезону можна було купити навіть по 30 гривень за кілограм. Зараз вона знову подорожчала.

Про те, як можна пояснити стрибки цін на ті чи інші овочі та фрукти, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Тетяна Попович.

«Була ситуація, коли через блокаду кордонів, ті продукти, які у великих обсягах передавалися на експорт, залишилися на внутрішньому ринку і обвалили ціну. Найбільш яскраво це було помітно на заході країни по яблуках та овочах борщового набору. Але там є один момент. Якщо яблуко, яке свого часу масово експортувалося за кордон, обвалило ціну до драматично низького рівня, то в овочах борщового набору. У  всіх абсолютно сегментах ми мали зниження ціни, окрім картоплі», – зазначає експертка.

Її ціна, навпаки, впродовж блокади зросла в ціні в більш, як 4 рази. Це пояснюється тим, що виробники, які мали можливість складувати, зберігати картоплю, вирішили перечекати падіння цін.

Несподівані стрибки в ціні цієї весни робить і полуниця.

«У зв’язку з тим, що в нас був дуже теплий перехідний період: квітень-травеньпочалося дуже активне дозрівання ягоди. Відтак, вона вийшла на ринок на три тижні швидше. І стартові ціни в сезоні вже від початку були нижчими в три рази від минулорічних. Пояснюється це тим, що масовий врожай був на ринку, пропозиція зростала з кожним днем – відповідно, ціна падала.

Зіграли роль в цьому випадку і Великодні свята. Так, як перед святами люди масово закуповувалися, був ажіотаж, як з боку покупців, так і продавців. Таким чином, ми отримали перенасичення ринку», пояснює Тетяна Попович.

Але зараз пропозиція полуниці знову впала, бо в тих регіонах, де її вирощують, тривають дощі.  Тому ціна знову росте. Втім, ще трохи, зі слів експертки, і процес через стабільно теплу погоду активізується. Відтак, дефіцитів чи драматичних стрибків цін вгору очікувати не варто.

оренда квартири Львів

Новини