Помер Степан Хмара – дружина Героя України

Фото: Gazeta

На 87-му році життя помер дисидент, Герой України, народний депутат трьох скликань Верховної Ради та співавтор Конституції України Степан Хмара.

Про це у Фейсбук повідомила його дружина Роксолана Хмара.

«Не хочу у це повірити. Не хочу це писати.

Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все.

Ми всі робили все, що могли і навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу! Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними.

Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї.

І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю…»

Раніше повідомлялося, що Степан Хмара тяжко хворів. ГГромадськість просили допомогти родині фінансово для лікування важкої хвороби та проведення хіміотерапії.

Степан Ількович Хмара народився 12 жовтня 1937 р. у селі Боб’ятин Львівської області. Вищу освіту здобув у тоді Львівському медичному інституті за фахом стоматолога.

У 1980 році Степана Хмару арештували та засудили до 7 років позбавлення волі та 5 років заслання за статтею «антирадянська агітація та пропаганда». Вийшовши на волю у 1987 він активно долучився до відтворення української Гельсінкської групи, був учасником руху легалізації Української греко-католицької церкви та національного руху.

Навесні 1990 року Степана Хмару було обрано депутатом Верховної Ради України. Восени 1990 року долучився до Революції на граніті – голодував разом із студентами на Майдані в Києві.

Тричі обирався народним депутатом Верховної Ради України І, ІІ та IV скликань. У 2006 році Степану Хмарі було присвоєно звання Героя України.

оренда квартири Львів

Новини