Попри дебати навколо львівських закладів профтехосвіти, їх таки передали в комунальну власність області

Фото: ЛОР

Поставили крапку в питанні закладів професійно-технічної освіти. Депутати Львівської обласної ради, які 6 лютого зібрались на ХХІ позачергову сесію, після палких дискусій таки передали 18 профтехучилищ з державної у комунальну власність. Проте голосували обранці не лише за питання освіти. У порядку денному були також медичні та історичні теми.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Взяти на баланс заклади профтехосвіти – це не забаганка Львівської обласної ради, а постанова Кабінету Міністрів. Відповідні документи урядовці підготували ще впродовж 2018-2021 рр. З 47 закладів освіти такого профілю нині комунальними обласним депутатам запропонували зробити 18. 9 – львівських, інші – зі Стрия, Моршина, Сокалю, Рава-Руської, Червонограда і Новояворівська. Ті заклади, які фізично розташовані у Львові і стали предметом, чи не найбільших дискусій.

«Якщо держава відповідає за заклади вищої освіти, регіональний рівень – це має бути профтехосвіта. На нашу думку, це має формувати область в співпраці з територіальними громадами», – вважає депутат Львівської обласної ради (фракція «За майбутнє») Юрій Раделицький.

«Місто вклало 3 мільярди, і воно надалі має фінансувати 500 мільйонів щорічно, а область буде керувати: призначати керівників», – говорить голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Любомир Зубач.

Любомир Зубач, фото: ЛОР

Фінансуючи профтехучилища з власної скарбниці, міська рада просила, щоб їй залишили певні керівні функції.

«Обласна рада могла б передати ці заклади безпосередньо місту, що би було цілком природнім і правильним. Тому що місто їх фінансує», – вважає перший заступник голови Львівської тергромади Андрій Москаленко.

«Вони ж не говорять, що вони фінансують, бо так Бюджетний кодекс записав.  Гаразд, спробуйте не фінансувати. Андрію Івановичу! Чого Зубачем чи Москаленком? Особисто скажіть: «Я не буду фінансувати профтехосвіту», – зазначає депутат Львівскьої обласної ради (фракція «Європейська солідарність») Олександр Ганущин.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Тож пропозицію з Ратуші обласні обранці не підтримали. Майно закладів, як і повноваження призначати керівників у них тепер за обласною радою. Свої голоси за це віддали 63 депутати. В департаменті освіти це рішення назвали історичним.

«Ми – перший регіон, де обласна рада ухвалила рішення і прийняла в обласну комунальну власність, правильніше сказати, відкрила дорогу для прийняття тих закладів профтехосвіти освіти, документи по яких були підготовані раніше», – пояснює начальник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

«В першу чергу – це дає можливість розвитку профтехосвіти комплексно. Ми розуміємо, що війна продовжується, нам потрібно швидко навчати кадри, нових спеціалістів для того, щоб вони підходили бізнесу», говорить заступник голови Львівської обласної ради  Юрій Холод.

Фото: zn.ua

Решта 19 училищ комунальними стануть найближчим часом. Фінанси на розвиток цих закладів в бюджеті області є. Що стосується тих, землі яких є на території Львівської громади, то їх продовжить фінансувати місто.

Після розгляду цього питання депутати перейшли до розгляду інших. Зокрема своїм рішенням Мінздоров’я передали обласне бюро судово-медичної експертизи. А обласний шкірно-венерологічний диспансер приєднали до Львівської обласної лікарні.

«Вона продовжить працювати на тих самих площах, з тим самим колективом, але вже в структурі Львівської обласної лікарні. Це рішення спровоковане тим, що змінились умови фінансування цієї галузі», – пояснює в.о. начальника управління спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Підтримали на цій сесії і рішення про відбудову музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича в Білогорщі та забезпечення захистом місць національної пам’яті Львівщини в умовах воєнного стану.

оренда квартири Львів

Новини