Пошкодження зброї буває. Важливіше знати, хто «зливає» розташування «Patriot» – Олександр Коваленко

Фото: DW

Зенітно-ракетний комплекс «Patriot» справді зазнав пошкоджень під час ракетного обстрілу України, але він залишається в робочому стані. Про це агентству AFP повідомив відповідальний за оборону посадовець США. Система має пошкодження, спричинені невстановленим снарядом, що впав біля неї.

За словами військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленка, такі пошкодження озброєння під час бойових дій трапляються часто.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Це ймовірно. Чому? Тому що, якщо знищується така потужна ракета, як «Кинджал» з серйозною бойовою частиною, і вибухи відбуваються в повітрі, то, безумовно, є велика площа ураження осколковими елементами. Ймовірно, і якісь частини могли дістатись локації розміщення ЗРК і нанести якесь пошкодження. Це класична ситуація. Скажу навіть більше, наші оперативні групи, які знищують дрони-камікадзе, вони ризикують своїм життям, «Шахед» може впасти. фактично, на них. Тобто, такі ризики є», – говорить оглядач.

Але найгіршим в цій інформації він вважає той факт, що в росіян звідкись з’явилась інформація про те, де розташований «Patriot». За словами оглядача, нашим силовим структурам треба більш ретельно спостерігати за тими, хто викладає  у відкриті джерела фото, відео того, як працює протиповітряна оборона і де вона розміщується.

«Очевидно, вони отримали якусь інформацію, де може знаходитись дивізіон ЗРК «Patriot». І саме для цього застосували одразу 6 «Кинджалів», щоб мати якийсь відсоток вірогідності, щоб хоча б один з «Кинджалів» досягнув цілі. Для них це як фетиш. Знищити ЗРК для них це принципово. Тому вони поширюють фейки, щоб демонструвати якусь перевагу, а переваги ніякої немає», – зазначає експерт.

оренда квартири Львів

Новини