Пошуки останків січових стрільців Карпатської України продовжать після війни

Фото: zn.ua

Упродовж експедицій, які тривали з 2008 до 2021 року, фахівці комунального підприємства «Доля» віднайшли три місця поховань вояків Карпатської України. Це околиці села Верб’яж (Закарпатська область), Верецький перевал на території села Лази та Ужоцький перевал на території села Сянки, що на Турківщині. У цих місцях виявили останки 22 січовиків. Щоправда, за даними дослідників, там можуть бути поховані приблизно 600 розстріляних січових стрільців. Відтак, пошуки продовжать.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

З нагоди 85-річчя героїчного чину Карпатської України керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета розповів про нелегку долю українських захисників. Після окупації фашистською Німеччиною Чехословаччини союзники фашистів – угорські військові захопили Закарпаття, жорстоко розправившись з борцями за українську державність. Декого із захоплених в полон січових стрільців-галичан угорці передали полякам.

Скриншот з відео «Першого Західного»

У березні 1939 року полонених привели на Верецький перевал, де з порушенням міжнародних звичаїв війни, їх катували, а опісля розстріляли в різних місцях. За різними підрахунками, кількість закатованих січовиків могла становити більше пів тисячі осіб. Поки знайшли лише 22 тіла. Опісля завершення війни пошуки обіцяють продовжити.

«У 2016 році місце поховання на Верецькому перевалі було перейменовано в Меморіальне кладовище і створений Меморіал «Героям  Карпатської України». Щороку відбувається вшанування пам’яті. Верецький перевал став загальноукраїнським місцем пам’яті, куди приїжджають зі всієї України вшанувати січовиків Карпатської України», – розповів директор Меморіально-пошукового центру «Доля» при Львівській обласній раді Святослав Шеремета.

оренда квартири Львів

Новини