«Потрібні засоби для знищення ворога». Експерт про атаки дронів на «Енгельс-2» та «Морозовськ» та наступ на Харків

Фото ілюстративне: росЗМІ

Ворог підступно знову обстрілює місце попереднього влучання, куди прибули рятувальники та поліція. Це робиться для масштабнішого ушкодження цивільної інфраструктури чи для знищення більшої кількості людей? Наскільки небезпечними для росіян є атаки наших дронів по аеродромах РФ і знищення їхніх літаків та чи може Харків стати наступною метою наступу росіян – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» експерт з національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Діалог

Діють як убивці і жодних інших причин немає

– Якою є причина повторних ударів ворога по місцях попереднього влучення? Нвіщо вони це роблять?

– Діють як убивці і жодних інших причин шукати не потрібно. Слід розуміти, що у російського терориста і колективного, і індивідуального є повне усвідомлення, що обстрілюючи українські міста вони знищують мирних мешканців.

Вони знають точно, що повторно б’ючи по місцях нанесених ударів, вони убивають тих людей, що кинулися на допомогу потерпілим. Йдеться і про сусідів, що поспішають аби допомогти, і про поліцейських та рятувальників, чиїм професійним обов’язком є порятунок людей. Винним у таких злочинах не уникнути відповідальності.

Маємо добру перспективу розвитку вітчизняної безпілотної авіації

– До покарання російських злочинців активно і дуже ефективно долучаються наші ГУР і СБУ. Зокрема, були завдані удари по аеродромах в РФ: «Енгельс-2» і Морозовськ. Що відомо про це?

– Ми активно використовуємо можливості нашої зброї бити на далекі відстані. Зокрема, «Енгельс» і Єйськ знаходяться на відстані до 1000 км, Морозовськ – близько 700 км. Ми систематично завдаємо удари по цих об’єктах і росіяни вже не можуть використовувати їх повною мірою. Вони остерігаються ставити там свої літаки, гвинтокрили чи інші засоби ураження.

Фото ілюстративне: ТСН

Раніше росіяни усіляко намагалися ввести в оману українські системи виявлення і розвідку. Пригадуєте історії про намальовані на злітно-посадковій смузі літаки і реальні вертольоти, які сідали на ці малюнки? Усе це фіксувалося нами. Також вони розкладали навколо літаків автошини. Таким чином росіяни шукали можливості, як уникнути знищення. Тепер ворог намагається перетягнути бойові літаки Су-34, Су-35 і бомбардувальники за доступний для нас радіус: понад 1000-1200 кілометрів.

Маємо хорошу перспективу розвитку вітчизняної безпілотної авіації та певні обіцянки і гарантії від наших партнерів посприяти тому, аби наші можливості з ураження ворога простягалися якнайдалі.

Знищення кожного літака – суттєвий удар по повітряних силах РФ

– Чи зменшить ці атаки можливість Росії вести масовані ракетні обстріли України?

– Звичайно. Знищення кожного літака – це суттєвий удар по повітряних-космічних силах РФ. Росіяни не здатні їх відновити.

Пам’ятаємо, згідно з даними нашої розвідки у росіян залишилося близько 200 одиниць Су-34 і Су-35. Вони рясно падали, коли ми підтягнули наші засоби ураження ворога ближче до лінії фронту. Згадайте, як росіяни втрачали по 3-4 літаки в день, які КАБами обстрілювали нашу землю. Те саме стосується і різноманітних літаків Ту, якими бомбардують нас. Аналогічно і щодо російських розвідувальних літаків А-50, два з яких було нами знищено з початку цього року, а ще один серйозно ушкоджений ще у 2023. Наразі їх у ворога залишається 7 одиниць, але не факт, що усі «на крилі».

Колаж: Politerno

Ворог має усе менше можливості відстежувати ситуацію у нашому прикордонні. Ми говорили про наші обстріли російських аеродромів, але є ще одна новина – російський флот, який намагається втекти з акваторії Чорного і Азовського морів. Це очевидний результат роботи українських Сил оборони. Зі зміною командувача свого ВМФ росіяни обрали тактику втечі.

Усі засоби, які мають, росіяни кидатимуть у бій

– За даними розвідки Естонії, росіяни розпочали реорганізацію сил по усій лінії фронту і готуються до активізації операцій. Раніше йшлося про кінець весни – початок літа. Як ви оцінюєте ці перспективи і чи може Харків стати наступною метою наступу росіян?

– Цілком можливо, божевільна уява російських політиків і генералів звичайно ж вимальовує у Кремлі подібні сценарії. Хоча вони, знаючи як Харків і Харківщина зміцнили свої оборонні споруди, мають тремтіти ще на далеких підступах до цього міста.

Але ж вони мусять щось робити, бо загнали себе у пастку. Набрали кількасот тисяч одиниць м’яса російської живої сили, яку мають утилізувати, бо інакше її треба кормити.

Фото: ЗСУ

Важливо, щоб у нас була відповідна техніка, яка дозволяє ефективно знищувати цю масу ще на далеких підступах. Бо робота нашої стрілецької зброї це ознака того, що у нас чогось суттєво не вистарчає. Тому ті 1 мільйон 800 тисяч снарядів, які вже законтрактувала Чехія і які вже рухаються в Україну – у найближчий час дадуть свій ефект в українських полях. Ще 700 тисяч боєприпасів, що мають серйозний шанс потрапити в Україну вже цього року, так само відпрацьовано чехами. Ще 500 тисяч снарядів обіцяє нам до кінця року Європейський Союз і, звичайно ж, сподіваємося на допомогу від США, яка я впевнений буде.

І, звичайно ж, літаки F-16, які позбавлять росіян монополії у повітряному просторі. Сподіваємося, що усі ці речі обов’язково будуть в Україні і це дозволить нам ефективно протистояти спробам росіян наступати. А те, що він буде… Та вони його й так з осені не припиняють.

Скрин з відео: Перший Західний

Розмовляли Стас Гордієнко та Уляна Лаврик

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини