Поведінка блогерів на «голодній» вечірці – наслідок поведінки дорослих , – психіатр


Діти «живуть» в соцмережах, щоб втекти від тривоги, яка є навколо. І це вже наша об’єктивна реальність. Про це заявила доцентка кафедри психіатрії та психотерапії ЛНМУ Анжела Борщевська в ефірі в програмі «На межі» на «Першому Західному», де обговорювали блогерську «голодну» вечірку у Будинку вчених.

На її думку, не треба нападати на дітей, бо вони віддзеркалюють доросле життя.  

«Я би не фокусувала те, що це тільки українська молодь така. Це вже наша об’єктивна реальність. Якщо ми кажемо, що соціальна мережі – це дуже значна частина реальності , то ця реальність відображає те життя, яке є і зовні», – говорить лікарка.

Вона вважає, що високий рівень тривоги і нестабільності змушує дітей шукати те місце, де вони дістануть драйв, який дозволить їм переключитись від страшної реальності. І соцмережі – це саме те місце. «Ми нападаємо на молодь, але молодь – це наші дзеркала. Тому, якщо вони десь бачать нещирість, лицемірство, політичні перепалки, то тоді вони шукають простір, де їм легко, де вони можуть себе презентувати так, як їм цього хочеться», – говорить Анжела Борщевська.

Соцмережі  дають їм відчуття не самотності, відчуття гурту. «Бо хто там реалізується – це ті, хто не мають друзів, або в кого не вистачає фінансів. А там вони легко можуть презентувати себе, хай і в неправдивій ролі. Але ця маска дає можливість ресурсно виживати», – вважає лікарка.

Тому завдання батьків, на її думку, робити так, щоб дітям з ними було цікавіше, ніж з гаджетами.


оренда квартири Львів

Новини