Повісток не вручають, паспорт не перевіряють. Як працює перший в Україні Центр рекрутингу української армії у Львові
- Вівторок, 13 лютого 2024
Тут не роздають повістки, але можуть підказати як бути корисним у війську. Перший в державі центр рекрутингу армії відкрили у Львові. Це спільна ініціатива міста і Міноборони. Тут можна довідатись інформацію про актуальні вакансії, поспілкуватись з представниками бригад, аби позбутися страхів щодо потенційної служби. Центр працюватиме на вулиці Костя Левицького, 67.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
У центр працює 5 рекрутерок. Вони – не військові, а цивільні. Дають відповіді на усі питання щодо військової служби в українській армії.
«З’ясовуємо у дуже делікатній формі, так, щоб не відлякати людину. Не беремо ніяких особистих даних: ні адреси, ні паспорта, ні ідентифікаційного коду. Лише прізвище, імя, по батькові, контактні дані. Ми як посередник, своєрідна буферна зона, яка допомагає пом’якшити спілкування між потенційним кандидатом і військовою частиною», – розповідає працівниця центру рекрутингу Галина Піскарська.
«Тут повістки не видають. Тут кожен громадянин може вибрати собі цю спеціальність, професію, з якою він може привести користь нашим Збройним силам», – говорить начальник Львівського обласного ТЦК і СП Артур Ніязов.
Після вибору посади вас скерують на співбесіду з представниками вже конкретної військової частини. Далі – оформлення, медогляд, підготовка.
Серед охочих служити у війську є сумніви чи зможуть вони зреалізувати себе за тим фахом, який знають найліпше. У цьому і сенс рекрутингу. То ж центр співпрацюватиме з Міноборони, аби доброволець служив там, де свідомо вирішив піти.
«ТЦК СП доведено вже, що якщо маємо добровольця, який рекрутований, який має документ від частини, що частина його чекає, то ТЦК СП робить все можливе для того, щоб оформити для служби в відповідній військовій частині», – говорить уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежовець.
Кампанія з рекрутингу триває з листопада на платформах з пошуку роботи. За словами Олексія Бежовця, за понад 2 місяці на 5 тисяч вакансій відгукнулось 50 тисяч охочих.
У кожної частини свої запити. У Львові заохочують тих, хто вибирає морську піхоту або десантні війська. Їм обіцяють 50 тисяч гривень. Але потрібні всі: від водіїв до операторів дронів.
«Для того, щоб 30 людей деокуповували нашу територію, 300 людей має це забезпечувати. Це механіки, водії – всі мають працювати. А ще 3 тисячі людей мають працювати, сплачувати податки. Є багато вакансій небойових професій. Люди повинні це знати. І тому ми вирішили почати цей процес», – пояснює голова Львівської тергромади Андрій Садовий.
Поки що проєкт – пілотний. І такі осередки мають відкрити по всій Україні. На черзі – Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Київ та Полтава. У Львові – це вже 5-ий такий центр. У Львові працюють рекрутингові центри «Азову», 3-ої штурмової, львівської 103-ої бригади Тероборони та батальйону «Вовки Да Вінчі».
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин