Практичну частину водійського іспиту зараз складають всі – Святослав Літинський

Фото: apostrophe

Складати іспит на водійські права стало ще простіше. Міністерство внутрішніх справ (МВС) з серпня дозволило необмежену кількість разів складати практичний іспит для отримання водійських прав. А перед тим, у тестових областях відомство запровадило відеонагляд та звукозапис під час складання теоретичної та практичної частини іспиту.

Позитивні зміни в процедурі отримання водійських прав побачив навіть громадський активіст Святослав Літинський, який  цією темою займається майже 10 років.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

У 2016 році він разом з однодумцями дві доби вели запис з машини біля сервісного центру МВС. Тоді за одну добу вони зафіксували лише три виїзди на практичну частину іспиту. А за документами було 99 виїздів. Тобто, лише 3% виїздів були реальними.

Зараз, за його словами,  100% тих, хто складають на водія, на практику виїжджають.  Крім того, він відзначає  ще багато позитивних нововведень.

«Перше, що добре зробили – це розділили теорію і практику. Потім зняли обмеження в кількості теоретичних спроб. Нещодавно і на кількість практичних спроб. Тобто, ви можете складати впродовж 2 років – це дуже позитивно. Також в тестових областях стали повністю записувати відеокамери все, що відбувається в кімнаті. Оскільки було декілька механізмів фальшування теоретичної частини. Наприклад, працівник сервісного центру стоїть ззаду і підказує тим, кому потрібно. Зараз є відеокамери, які записують і звук»,  – говорить Святослав Літинський.

Позитивним він назвав і те, що збільшили час на оскарження результатів до 30 днів. Колись на це давали тільки три дні.

Громадський діяч пригадує, що спершу, як тільки встановили камери, успішність тих, хто складав  водійський іспит, сильно впала, що лише підтверджує факт, що існувала корупція при складанні іспитів.

Але водночас, за словами Літинського, ще  залишилась  одна проблема, яку досі не вирішили. Це залежність автошкіл від сервісних центрів МВС.

«Автошколи сертифіковуються в тому ж таки сервісному центрі. По суті, автошколи мали би бути незалежними суб’єктами, а вони зараз є в реальному адміністративному підпорядкуванні сервісного центру. Тому якщо працівник сервісного центру буде неналежно виконувати свої обов’язки і мати якусь свою матеріальну зацікавленість, він під час сертифікації школи буде “вставляти палки в колеса», – зазначає Святослав Літинський.

Відтак, автошколи змушували своїх учнів платити хабарі, щоб передавати в сервісний центр.  Активіст сподівається, що і питання сертифікації автошкіл буде успішно змінене, як це відбувається зараз з іншими правилами водійського іспиту.

оренда квартири Львів

Новини