Правоохоронці на Львівщині затримали голову та членів лікарської комісії, які за гроші надавали інвалідність

Фото: ДБР

На Львівщині працівники ДБР у співпраці з СБУ викрили організовану злочинну групу, яка діяла в одній з районних лікарень. Медики заробляли на встановлені групи інвалідності для пацієнтів.

Про це повідомили в Теруправлінняі ДБР у Львові.

Голова Лікарсько-консультативної комісії медичного закладу залучив до протизаконної діяльності чотирьох лікарів. За його вказівкою вони підшуковували серед своїх пацієнтів охочих отримати чи продовжити групу інвалідності. Проводили з ними бесіди, переконували, що вирішити питання вдасться лише з їхньою допомогою і за гроші.

Суми для кожного пацієнта визначали різні, в залежності від того, чи інвалідність встановлюється вперше, чи її потрібно було продовжити. Для жінок «послуги» коштували дешевше. Найвищі «цінники» були для чоловіків призовного віку, яким довідка про інвалідність давала змогу виїхати за кордон.

Правоохоронці задокументували 10 випадків одержання неправомірної вигоди організатором та членами злочинної групи. За підготовку необхідної документації клієнти платили від 12 до 50 тис. грн. Сума, отримана зловмисниками лише за ці 10 випадків складає майже 200 тис. грн, але заробили фігуранти на такій схемі набагато більше.

Правоохоронці провели обшуки за місцем роботи та проживання фігурантів.

Вилучено документи, а також кошти у різній валюті: майже пів мільйона гривень, понад $47 000 та більше ніж €7500. Подано до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою та відсторонення голови ЛКК від виконання обов’язків.

Розслідування триває, встановлюється причетність до схеми посадових осіб кількох МСЕК на Львівщині.

оренда квартири Львів

Новини