Прем′єр Китаю не знайшов час, щоб зустрітись із Зеленським у Давосі – Politico

Фото: Politico

Президент Володимир Зеленський у Швейцарії під час Давоського форуму не зміг зустрітись з прем′єр міністром КНР Лі Цянем, що може свідчити про небажання Китаю домагатися припинення повномасштабної війни Росії проти України.

Про це пише видання Politico, повідомляє Українська правда.

«Напередодні багатостороннього мирного саміту у швейцарських Альпах керівник апарату президента України Андрій Єрмак заявив, що Китаю вкрай необхідно приєднатися до мирних переговорів, і натякнув, що Зеленський матиме можливість поспілкуватися з прем’єр-міністром Китаю Лі Цянем.

Зрештою, Україна не досягла жодних успіхів у залученні Китаю до переговорів, а Зеленський і Лі не змогли поспілкуватися».

Видання вважає, що це свідчить про те, що Китай не має наміру домагатися припинення повномасштабної війни Росії проти України. Замість цього, вказує Politico, Китай став на бік Росії, надаючи їй матеріали військового призначення.

«Рішення Китаю не зустрічатися з українцями виглядає навмисним, а не результатом проблеми з розкладом. Один високопоставлений американський чиновник заявив, що Пекін відхилив прохання Києва про зустріч у певний момент під час їхніх спільних візитів до Швейцарії. Інший американський високопосадовець сказав, що Китай відмовився від будь-яких зустрічей після того, як Росія закликала його припинити дипломатичні контакти з Україною», – зазначає видання з посиланням на анонімних посадовців.

За даними видання, у свою чергу український урядовець заперечив це та заявив, що в розкладі делегації не було жодної зустрічі з китайськими посадовцями і що Київ ніколи не просив про неї. Китайські чиновники не відповіли на запит про коментар.

Неназваний високопоставлений чиновник Європейського Союзу заявив, що блок закликав Китай відновити прямі контакти із Зеленським, зазначивши, що зустріч із китайським прем′єром у Швейцарії була б позитивним кроком.

Politico нагадує, що обидві країни долучилися до певних дипломатичних кроків після російського вторгнення. Зеленський і китайський лідер Сі Цзіньпін розмовляли телефоном у квітні минулого року, а наступного місяця посол Китаю в Україні відвідав Київ. «Відтоді відносини стали набагато менш особистими, хоча Україна зберігає надію, що обидві сторони можуть відновити переговори», – вказує видання.

Зеленський і прем′єр Китаю перебували в Давосі, щоб зустрітися з іноземними колегами та виступити перед високопоставленою аудиторією форуму.

Вони виступили з дуже різними меседжами: Лі представив Китай як безпечне місце для інвестицій, незважаючи на його економічні негаразди, попутно докоряючи США, тоді як Зеленський розкритикував російського диктатора і згуртував союзників на підтримку України.

«Якщо хтось думає, що йдеться лише про нас, лише про Україну, він глибоко помиляється», – сказав він на головній сцені форума у вівторок.

Не маючи у своєму графіку китайської зустрічі, Зеленський витратив час на координацію дій з ключовими партнерами, а саме: радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном і державним секретарем Ентоні Блінкеном, а також президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

«Зустрічі відбулися у вирішальний момент для Зеленського та його країни, особливо коли наземні бої майже зупинилися, і обидві сторони занурилися у виснажливі артилерійські обстріли вздовж широкої лінії фронту», – підсумувало видання.

Нагадаємо, представника Китаю не було серед учасників четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо української «формули миру» у неділю 14 січня в Давосі.

Як раніше повідомили в ОПУ, серед учасників давоської зустрічі 14 січня – 81 країна та міжнародна організація, однак Китаю серед них не було, попри те, що Пекін отримав запрошення.

Із чотирьох зустрічей щодо «формули миру» представник Китаю брав участь у одній – яка пройшла торік на початку серпня в Джидді. Тоді глава МЗС Дмитро Кулеба називав участь Китаю «суперпроривом».

Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 15 січня підтвердила наміри країни організувати мирну конференцію щодо України на найвищому рівні.

15 січня президент Володимир Зеленський вкотре повторив, що хотів би, щоб Китай долучився до мирного формату, який пропонує Україна.

оренда квартири Львів

Новини