Прем’єр Португалії підтвердив наміри відправити в Україну танки Leopard 2

Фото: Громадське телебачення

Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив цієї суботи, що Португалія передасть Збройним силам України танки Leopard 2, а також додав, що наразі триває логістична операція з Німеччиною, щоб повернути деякі танки.

Про це повідомляє видання Diario de Noticias, пише «Європейська правда»

Кошта також підкреслив, що відправка танків в Україну не поставить під загрозу національний військовий потенціал з точки зору оснащення.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб мати можливість відмовитися від деяких наших танків. Я знаю, скільки саме танків буде [відправлено в Україну], але про це буде оголошено у відповідний час», – сказав глава виконавчої влади.

За словами прем’єр-міністра, наразі Португалія працює з Німеччиною, щоб «дозволити логістичну операцію з постачання запчастин з метою завершення відновлення деяких [бойових] машин, які не були в строю».

«Операція, яка має на меті надати Україні кілька танків, без того, щоб Португалія втратила свій військовий потенціал. Очевидно, що Португалія також має зобов’язання в рамках НАТО, які ми не можемо не виконувати з точки зору наявності техніки для інтервенцій у разі необхідності», – попередив він.

Відповідаючи на запитання про найбільш ймовірний час, коли ці танки Leopard 2 можуть бути відправлені на територію України, Антоніу Кошта зазначив, що «рух, який відбувається в Європі, полягає в тому, щоб мати можливість мати всі ці засоби в наявності до кінця березня».

Щодо суперечок, пов’язаних з тим, що деякі з цих танків Leopard 2, придбаних національними Збройними силами в 2007 році, вже багато років не обслуговуються, прем’єр-міністр відповів, що вислів «багато років – це перебільшення».

«Деякі з них не функціонують, і саме тому ми повинні працювати одночасно з виробниками, щоб забезпечити необхідний ланцюжок постачання, щоб відновити танки, які зараз не функціонують, і мати можливість відмовитися від функціонуючих танків, залишаючи власний потенціал належним чином захищеним. Саме ця логістична операція триває», – пояснив він.

Раніше португальські ЗМІ повідомляли, що Португалія готується відправити в Україну чотири танки Leopard 2 німецького виробництва.

оренда квартири Львів

Новини