Про діаспорян, які плекають українство. На «Радіо Перше» підготували серію подкастів

Фото: Радіо Перше

Що ви знаєте про Квітку Цісик? Співачка з українським корінням, яка жила в Сполучених Штатах Америки. А те, що вона підкорила Голлівуд, що з нею працювали Майкл Джексон, Уітні Хюстон і саундтрек, який записала Квітка, одержав Оскар? А зірка американського кіно Джек Пеленс – насправді Володимир Палагнюк, і він теж наш. Невідомі факти про відомих, а для когось і незнаних українців за кордоном, відкривають журналісти «Радіо Перше» у серії подкастів «Діаспора. Культура».

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

У подкасті розповідають про поетку і науковицю Віру Вовк, яка більшість життя провела у Бразилії, Святослава Гординського – художника і перекладача, який у повоєнні роки жив у США, про Емму Андієвську, Олега Ольжича та інших. Це люди, які вимушено опинялися за кордоном, але не переставали ідентифікувати себе українцями, плекаючи нашу культуру.

Подкаст створили разом із Міжнародним інститутом освіти, культури та  зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». У стінах вишу презентували проєкт і обговорювали його актуальність.

«Це є війна за нашу ідентичність, за українську національну ідентичність. Чому вони стріляють в музеї? Чому вони хочуть знищити Сковороду? От ми вийшли на вулицю і попитали студентів про те, хто такий Гординський – не знають. Всі наші біди від незнання. Чим більше ми будемо знати – тим легше нам буде пізнати самих себе», – вважає директорка Міжнародного інституту освіти, культури та  зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.

Фото: МІОК

Добре знати класику, але як кажуть, нашого цвіту по всьому світу. І цей подкасти – своєрідна віртуальна екскурсія. Уже вийшли 8 епізодів. Попереду – ще один сезон, а влітку проєкт матиме продовження. Про це розповідає програмна директорка «Радіо Перше» Ярина Капітан. Новий подкаст буде про діаспорян сучасності, які теж плекають українство в умовах війни з російськими терористами.

«Це кардинально цікаві люди. Починаючи від художників, закінчуючи просто мандрівниками. Це масштабний проєкт, бо людина, яка його робить, поєднала і подкасти, і інтерактивну мапу, на якій буде зображено з яких країн люди. Ти будеш натискати цю кнопку і тобі показуватиме біографію цієї людини, і ти зможеш послухати цей подкаст», – говорить програмна директорка «Радіо Перше» Ярина Капітан.

Послухати подкаст можна тут.

оренда квартири Львів

Новини