Про те, звідки прийдуть бойові групи для теракту, РФ знала мінімум з 15 лютого – Буданов

Фото: ГУР

Росія заздалегідь знала про підготовку терористичної операції в Підмосков’ї і нехай не розказує казки, що «це дивним чином матеріалізувалося нізвідки».

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов під час розмови на Третьому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій.

«Як мінімум, 15 лютого 2024 року РФ знала про підготовку. Я вам більше скажу, ця інформація пройшла через розвідуправління угруповання в Сирії. От звідти вона пішла на Москву. І нехай не розповідають казки, що це дивним чином все матеріалізувалось нізвідки», – сказав Буданов.

За його словами, Росія знала, звідки прийдуть бойові групи, через які дві країни вони переміщувались на територію держави-агресора.

«Для чого вони допустили, щоб це сталося – є кілька варіантів. Перше – це, як у них прийнято, боротьба «веж», аби зараз зняти кілька високопосадовців. Інший варіант – вони насправді недооцінили масштабів того, що станеться. Думали, що це буде більш локально, і хотіли звинуватити в усьому Україну», – зазначив начальник ГУР МО України.

Він зауважив, що у Кремлі уже тричі змінювали версії того, що сталось у Підмосковному «Крокус сіті», намагаючись хоч якось приплести до теракту так званий «український слід».

«З’явились пояснення Патрушева і Бортнікова, який там звинуватив мене особисто і що це все взагалі зробила Україна. Це є нісенітницею. До речі, якщо ми торкнулись цього болючого питання, хоч це й ворог, але я не схвалюю, в принципі, терористичні акти проти цивільних людей», – заявив Кирило Буданов.

Шеф української розвідки додав, що росія сама посіяла хаос і самовпевнено вважала, ніби зможе його контролювати.

«Є такий сталий вираз, навіть істина. Вона в середовищі спеціальних служб завжди функціонує: усі намагаються створити контрольований хаос. Абсолютно всі більш-менш серйозні організації пробували в різний час це робити. І аксіома в тому, що жодна з них не змогла його зробити контрольованим. Те саме сталось і тут», – підсумував начальник ГУР МО України.

оренда квартири Львів

Новини