Пропозиція США щодо використання заморожених активів РФ набирає популярності у G7 – Reuters

Фото: Reuters

Пропозиція США використати доходи від заморожених російських активів на близько $300 мільярдів для допомоги Україні замість повної їх конфіскації набирає популярності серед країн-членів G7.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох офіційних осіб країн G7, передає Укрінформ.

Як зазначається, використання відсотків від заморожених активів РФ, які становитимуть близько $5 мільярдів на рік, стає одним з основних варіантів подолання розбіжностей між США та Європою напередодні саміту лідерів G7, що відбудеться в Італії у червні.

Однак члени G7 все ще сперечаються про певні «стримувальні фактори», які можуть зменшити очікувані доходи до $2,5-3 млрд, сказав один із чиновників, згадавши 25-відсоткову ставку податку в Бельгії, «комісію за зручність», що застосовується депозитарієм Euroclear, і запропонований резерв на випадок судових розглядів.

Міністри фінансів G7 повернуться до цього питання на зустрічі наприкінці травня, щоб розробити консенсусну пропозицію для представлення лідерам країн Групи на саміті в червні, повідомили виданню джерела.

«Ми відчуваємо нагальну потребу в досягненні міжнародного консенсусу. Всі визнають, що нам треба робити більше», – сказав співрозмовник.

Інший представник G7 підтримав цю думку, підкресливши необхідність забезпечення довгострокового фінансування для України.

Високопоставлений американський чиновник заявив, що схвалення Конгресом близько $61 мільярда допомоги Україні та окремий пакет на $50 мільярдів євро від ЄС підтримають Київ, однак він стикатиметься з дефіцитом фінансування у 2025 та 2026 роках.

Вашингтон продовжує наполягати на тому, що всі варіанти, включно з прямою конфіскацією російських активів, виправдані з погляду міжнародного права і мають залишатися на столі переговорів, але США прагнуть досягти консенсусу навколо ідеї, яка могла б допомогти Україні вже зараз, сказав співрозмовник. Пропозиція щодо процентних доходів може стати реальним підґрунтям для досягнення угоди в червні.

До G7 входять США, Канада, Японія, Велика Британія, Франція, Німеччина та Італія.

Як повідомлялося, радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив у середу, що Сполучені Штати продовжують консультації з європейськими партнерами, а також у форматі G7 щодо вилучення заморожених суверенних активів РФ.

Президент США Джо Байден підписав закон про додаткове фінансування потреб національної безпеки, який містить допомогу Україні. Серед іншого закон передбачає вилучення заморожених активів Росії та передачу їх на відбудову України.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс сказав, що країни Групи семи (G7) обговорюють можливість використання заморожених російських активів на суму майже 300 мільярдів доларів як застави для надання кредитів Україні.

оренда квартири Львів

Новини