Прорив росіян до Куп’янська й Лиману є малоймовірний – розвідка Британії

Фото: Радіо Свобода

Протягом останніх двох тижнів окупаційні війська РФ наростили наступальну активність на напрямку Куп’янськ-Лиман, але значний оперативний прорив російської армії там є малоймовірним.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії, який цитує «Європейська правда».

За даними британської розвідки, на вказаному напрямку російські окупанти посилили обстріли, а підрозділи 6-ї та 25-ї загальновійськових армій і 1-ї гвардійської танкової армії здійснювали атаки, але з обмеженим успіхом.

У розвідці припускають, що ця активність є частиною триваючого російського наступу, який ведеться на кількох напрямках на сході України.

Метою російських окупантів на напрямку Куп’янськ-Лиман, як зазначили у відомстві, є просування на захід до річки Оскіл для створення буферної зони навколо Луганської області.

«За останні місяці ЗС РФ наростили бойовий потенціал на напрямку Куп’янськ-Лиман. Однак українські війська зберігають тут значну оборонну присутність, і малоймовірно, що сухопутним військам РФ вдасться досягти значного оперативного прориву».

Нагадаємо, Інститут вивчення війни (ISW) в аналізі за 6 жовтня вказував на відновлення наступальних операцій окупантів у районі Куп’янська, але не бачив можливості успіху «деградованих елементів» російських сил, які діють на цьому напрямку.

оренда квартири Львів

Новини