Просимо людей зменшити споживання електроенергії у пікові години – речниця «Львівобленерго»

Фото: Українська громада

Енергетики України виконали близько половини робіт, повязаних з відновленням в магістральній мережі, – про це повідомив керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, до робіт залучено близько 1,5 тисячі фахівців, а темпи ремонтів, порівняно з мирним часом, прискорено у 5-6 разів. Компанія намагається зробити все необхідне, щоб підготувати мережу до зими.

Чи цікавляться за кордоном нашим досвідом; чому енергетики закликають людей виважено ставитись до споживання електроенергії; яких правил потрібно дотримуватися, аби уникнути аварійних відімкнень електроенергії? Про це у програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповіла Галина Петрушка, речниця ПрАТ «Львівобленерго».

Відеоверсія розмови – тут.

– Ви щойно повернулися зі США, де розповідали про роботу українських енергетиків. Розкажіть детальніше про цей візит.

– Були дві частини візиту. По-перше, ділилася досвідом з приводу того, як ми, українці, пережили цю зиму, як боролися з російською пропагандою і з викликами, що стосувалися інформаційного простору. Довелося багато пояснювати про обстріли, їх наслідки та розповідати про те, з якою терпеливістю і мужністю українці пройшли зиму, коли не було електроенергії, а значить – світла та опалення. У лідерів тих організацій, з якими довелося спілкуватися, це викликало великий подив та повагу.

Наших енергетиків запрошують за кордон ділитися досвідом

– Невже у США не розуміли, що відбувається в Україні?

– У конференції брали участь не конкретно представники сфери енергетики, а спеціалісти зі зв’язків з громадськістю з різних галузей. Вони справді не уявляли, яка у нас була зима. Найбільше їх здивувало те, що я була представником західної України. Вони вважали, принаймні, як я зрозуміла, що значні відімкнення електроенергії більше стосувалися безпосередньо лінії фронту і не усвідомлювали того, що вся Україна була охоплена тривалими відключеннями. Наприклад, коли я розповіла про восьмигодинні відімкнення електроенергії взимку, це викликало неабиякий подив.

– Тепер українські енергетики можуть навчати іноземних колег тому, як поводитися в нестабільних та непередбачуваних ситуаціях. Чи запрошували колеги зі США наших енергетиків для обміну досвідом?

– Така поїздка планується у вересні. Раніше до нас приїжджали представники енергетики Польщі. Саме вони запросили нас до участі в конференції, що стосуватиметься енергетичної тематики. Найбільше їх цікавлять кібератаки на нашу енергетичну систему, які відбулися цієї зими. Вони були масштабними. Не про все, звісно, можна говорити. Але з того, що дозволено, будемо ділитися набутим досвідом з польськими колегами. Ну, і загалом, їх цікавить робота енергетики під час обстрілів.

Такі спеціалізовані конференції планують проводити і в інших країнах, зокрема у США. Наші енергетики також планують брати в них участь. 

Наразі ми проходимо пікові години без відключень

– Друга частина вашого візиту була присвячена зустрічам з конгресменами. Чим найбільше вони цікавилися?

– Це були Українські дні у Вашингтоні. Мені вдалося долучитися до цього заходу. Одне із ключових питань стосувалося того, якого захисту потребує Україна. Розуміємо, що попереду нас очікує наступна зима і обстріли ворога. Ніхто не знає, як усе складеться, але потрібно готуватися до найгіршого. Саме це і було моїм посилом до конгресменів та їхніх представників. А загалом там порушувалося і багато інших, актуальних на сьогодні тем.

– Оскільки ви вже заговорили про підготовку до зими, «Укренерго» проводить ремонт відповідних об’єктів. Водночас компанія закликає українців зменшувати споживання електроенергії. З чим це пов’язано?

– Зараз відбувається літня ремонтна кампанія. Нам доводиться виводити те чи інше обладнання в ремонт, відповідно до цього навантаження на енергосистему зростає.

Ми знаємо, що наша енергосистема – об’єднана, тому енергетики і Львівщини, і усієї України просять людей у літній піковий період, впродовж 19:00-23:00 годин, економити електроенергію. Це знизить ймовірність застосуванняграфіків аварійних чи погодинних відімкнень. Наразі ми проходимо ці пікові години без відключень. Зокрема, цьому сприяють погодні умови. Досить високі температурні показники допомогли нам більш-менш успішно пройти зимовий період. Тепер маємо не дуже спекотне літо. Адже якби всі масово увімкнули кондиціонери то, можливо, ситуація була б гіршою.

Я вкотре нагадаю правила, які ми озвучували взимку, оскільки влітку вони теж – актуальні: не використовуйте енергоємні прилади у пікові години, перенесіть побутові справи на денний або нічний період. Якщо будемо дотримуватися цих вимог і відповідально споживати електроенергію, то точно не буде потреби у її відімкненні.

Розмовляла Ярина Капітан

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини