Протез в кістку. Як у Львові зробили першу в Українці унікальну операцію
- Середа, 19 квітня 2023
Вперше в історії української медицини вживили протези нижніх кінцівок а кістки. Таку унікальну операцію провели у Львові в Національному реабілітаційному центрі «Незламні». Новий напрям допоміг опанувати львівським лікарям відомий травматолог австралієць Муньєд Аль Мудеріс, який сам є біженцем.
Про те, як відбувалась операція дізнавалась знімальна група програми «ОЧІ» на «Першому Західному».
Такий метод протезування медики називають остеоінтеграційним. Для 56-ріного капітана ЗСУ Ігоря Крупнова це шанс втілити мрію – знову пробігти марафон, хоч і металевими ногами. Восени авто, яким він їхав на завдання разом з побратимами наїхало на міну. До тями Ігор прийшов за декілька днів після поранення.
«Повертались на базу, їхали по грунтовій дорозі і машина підірвалась на протитанкових мінах. Ті,хто їхали позаду нас, витягли нас з машини, наклали турникети. Планую повернутись у бізнес. Дуже багато займався спорту, готувався до марафону. До речі, у 2018 пробіг марафон 42 км», – розповів Ігор Крупнов.
Боротьба за життя, яку подолав воїн, була важким випробуванням. Як розповів керівник напрямку хірургії реабілітаційного центру «Незламні» Гнат Герич, пацієнту була виконана ортопластична ампутація під протезування.
«Рівень ампутації був визначений спільно з протезистами. В пацієнта був досить важкий післяопераційний перебіг. В нього був сепсис – це бактерійне зараження організму з поширенням інфекції на різні органи і системи», – розповів лікар.
Але Ігор боєць не лише на полі бою, але й у житті. Він захотів стати першим в Україні пацієнтом, якому частину протеза імплантують прямо в кістку.
З новою методикою протезування львівських лікарів познайомив австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. Після такого протезування пацієнти звикають до такої кінцівки набагато швидше. Таких операцій в Австралії медик провів вже тисячу. Допомогти вирішив і постраждалим внаслідок війни в Україні.
«Я народився в Іраку, виріс у країні, що воює, бачив багатьох людей, яких травмувала війна. Ще з дитинства мріяв допомагати людям бути мобільними. До Австралії я дістався човном як біженець. Рік провів у слідчому ізоляторі. А після цього почав працювати над новітньою технологією протезування», – розповів ортопед.
З таким протезом пацієнти можуть займатись фермерством, будівництвом, вести активний спосіб життя.
Серед постраждалих внаслідок війни українців – найбільше молоді. Тому цей варіант протезування затребуваний. Його ідея – це швидка реабілітація та повернення до самостійного життя.
«З його допомогою пацієнти можуть практично з наступного дня ходити, підніматись з ліжка і бути соціалізованими. Це можливість отримати найсучасніший протез, який на сьогодні тільки існує», – сказав керівник напрямку травматології реабілітаційного центру «Незламні» Василь Рокита.
Так сталось і з Ігорем. Наступного дня після операції він став на ноги. Повноцінно ходити воїн зможе за 6 тижнів.
Окрім, Ігоря Крупнова під час візиту австралійського лікаря новітні протези отримали ще двоє українців.
Новини
- Сьогодні
- 21 Грудня
- 20 Грудня
- Більше новин