Проти 9 керівників обласного і районного рівнів ТЦК відкрито кримінальні провадження – теруправління ДБР у Львові

Фото: slovoidilo

З початком повномасштабного вторгнення 70% кримінальних проваджень, які розслідують  в теруправлінні ДБР у Львові, стосуються військових злочинів. Крім того, Державне бюро розслідувань включили до спеціальної комісії з перевірки роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП), куди крім них, також входить  НАЗК, СБУ і Нацполіція.

Чим займаються ДБР в цій комісії – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів Руслан Ляшко, директор територіального управління ДБР у м. Львові, яке поширює свою діяльність на Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську області.

«Для нас нічого не змінилось, ми виконуємо свої задання і функції відповідно до законодавства, Просто акцент вибудуваний безпосередньо на діяльність обласних і районних центрів комплектування. Оперативним шляхом встановлюємо майно керівництва ТЦК, яке знаходиться у їх власності чи орендоване ними, яке знаходиться за кордоном або оформлене на підставних осіб», – говорить Руслан Ляшко.

Для цього слідчі використовують моніторинг ЗМІ, реєстрів та баз даних, які є в ДБР, а також отримання інформації від власних джерел. Як наслідок, відкрили 32 кримінальних провадження, 9 з яких стосуються безпосередньо незаконної діяльності керівників обласного і районного рівнів ТЦК.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Нещодавно провели обшуки і повідомили про підозру керівнику Перечинського відділу Ужгородського ТЦК, який систематично примушував військовозобов’язаних роти охорони цього військкомату будувати його житло. Це, на жаль, розповсюджена практика.Також ми виявили, що цей воєнком при будівництві використовує будівельні матеріали, придбані за кошти військкомату. Вилучена в нього також радянська, російська атрибутика. Наразі йому повідомлено про підозру», – зазначив представник ДБР.

Розслідують в ДБР також справи, коли працівники ТЦК спільно з членами військових лікарських комісій (ВЛК) допомагали людям ухилятись від мобілізації. Зокрема, через видачу довідок про непридатність до військової служби.

«Нами розслідувалась і вже скерована до суду кримінальне провадження відносно військового комісара Яворівського ТЦК, тимчасово виконувача обов’язків голови ВЛК, лікаря Яворівської поліклініки та водія-посередника. Тобто, схема стандартна: посередник підшуковував  осіб, які бажали уникнути призову на військову службу і виїхати за кордон за суму від 5 до 7 тисяч доларів. Влаштовувалось його в лікарню, в медичній довідці вказувались хвороби, яких не існувало», –розповідає Руслан Ляшко.

Особам було повідомлено про отримання неправомірної вигоди групою осіб, за що передбачено покарання до 10 років позбавлення волі.

оренда квартири Львів

Новини