Протягом дня відключення електроенергії не застосовують, бо балансувати систему допомагають сонячні станції – Олексій Оржель

Фото: eds-engineering.com

Поки що прогнозованого піку споживання електроенергії через спекотну погоду не має, але погодинні відклочення все ж запровадили.

Про те, чому так відбувається, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт з енергетичних питань, міністр енергетики та захисту довкілля у 2019-20 роках Олексій Оржель.

«Насправді, дуже сильно побита енергетика. Рашисти сьогодні б’ють по об’єктах генерації. Це не об’єкти передачі та розподілу електричної енергії. Це об’єкти, які важче відновлювати. Це унікальне обладнання, яке побудовано, здебільшого, ще за радянських часів. І тому відновити його за 1-2 місяці є нереально. Реальні строки відновлення – це роки. І через те в години пік – вимушені обмеження. Протягом дня обмежень нема, бо є сонячні випромінювання, сонячні станції допомагають балансувати систему», – пояснює Олексій Оржель.

Вночі також обмеження є меншими, бо менше електроенергії споживається.

«Але рашисти били по так званих маневрових потужностях – це тепло-, та гідроелектростанції. Це ті станції, які можуть бути включені в систему, коли це потрібно. Через те, що в нас нема цих потужностей, і навіть не вистачає повного перетину, який використовується для імпорту електричної енергії, є вимушені обмеження споживачів», – зазначає експерт з енергетичних питань.

Тому далі, коли буде збільшене навантаження на систему, цих обмежень потенційно може стати більше. Тим паче, що певна кількість атомних блоків українських атомних станцій будуть виведені для планових ремонтів і перезаванатаження палива, щоб підготуватись до наступного опалювального сезону.

оренда квартири Львів

Новини