При об’єднанні «Охматдиту» та «Чорнобильської» лікарні працівників звільняти не будуть – Андріана Мальська

Фото: Охматдит

«Охматдит» і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який в народі називають «Чорнобильською» лікарнею, хочуть об’єднати. Мовляв, фінансування Національної служби здоров’я обмежене, відтак надкластерна дитяча лікарні в  Львівській області буде лише одна.

Чим це загрожує колективам – в ефірі розповіла голова опікунської ради КНП ЛОР ОХМАТДИТ Андріана Мальська.

«Була затверджена мережа спроможних медичних закладів Львівської області і визначено, що в області може бути одна надкластерна лікарня і вона повинна бути обласного підпорядкування. Щоб бути надкластерною, вона повинна надавати певну кількість пакетів. Ні «Охматдит», ні Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр не можуть окремо ці пакети надавати. Це можливо лише, якщо вони об’єднаються і будуть разом працювати», – пояснила Андріана Мальська.

За її словами, перевага надкластерної лікарні у тому, що вона буде отримувати першочергове покращене фінансування з боку держави. Раніше, медичні заклади фінансувались за іншою схемою: гроші йшли« за ліжком», а не за пацієнтом, як зараз.

Відтак, нині постала потреба об’єднання двох закладів. Для них нічого не зміниться, просто створиться одна юридична структура.

Водночас у Постанові Кабміну йдеться про те, що статус надкластерної отримає лікарня «Охматдит», оскільки надає ургентну допомогу.  Але при цьому лише за умови об’єднання.

Мальська переконує, що це не означає, що лікарня буде мати вищий статус, ніж Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Вона запевняє, що обидва заклади будуть в рівних умовах, адже лікарні підсилюють одна одну. Крім того, жодного звільнення працівників не планується.

«Немає потреби у звільненні внаслідок об’єднання. Якраз сьогодні на нараді обговорювали, що буде накладений мораторій на звільнення. За це відповідає директор департаменту і керівник управління майном  обласної ради. Вони пропишуть в проєкт постанови про об’єднання те, що внаслідок об’єднання нікого не буде звільнено», – говорить медикиня.

оренда квартири Львів

Новини