Причиною заяв Ілона Маска щодо України є його бізнес – Олексій Другов

Фото: sud

Власні прибутки є головним мотивом антиукраїнських твітів Ілона Маска. Так вважає економіст, професор кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Національного університету «Львівська Політехніка» Олексій Другов.

Про свою версію причин дописів американського мільярдера він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, показовою стала квартальна звітність Tesla. Вперше за останніх 3-4 роки вони не виконали показники з продажу.  

«І причина тут не в Україні, а в тому, що світ очікує погіршення економічної ситуації. Відповідно, обсяги продажів будуть зменшуватись. Тим більше, що конвертування в Штатах стало дорожчим. Це впливає на всіх. Тобто, можливості такого різкого росту, який був в Маска, вже не буде», – говорить економіст.

На його думку, проблема Tesla є в тому, що під час кризи вона не може конкурувати з автомобілями таких компаній, як Ford чи General Motors, які є дешевшими.

«На ринку вартість, умовно кажучи Ford – це 5 річних прибутків. Вартість Tesla – 93. Вона в 16 разів дорожча, ніж Ford. І у випадку, якщо темпи надходжень виручки від продажів впадуть, інвестори перестануть вірити в те, що Tesla може швидко розвиватись, і якщо акції Ford можуть впасти на 15%, то акції Tesla можуть впасти в 5 разів. Як власник компанії, він цього дуже не хоче», – вважає Олексій Другов.

За його словами, чим гіршою стає ситуація в Україні – тим більше всі очікують рецесії і зменшення продажів. Тому Маск вирішив врегулювати це питання у свій бізнесовий спосіб: «як хочуть, то хай забирають» або «якось домовтесь, щоб в мене не було проблем». Олексій Другов вважає, що мільярдеру треба все пояснювати на економічних прикладах, інакше реальної ситуації він не зрозуміє.

Нагадаємо, раніше у Twitter Ілон Маск виклав свої пропозиції щодо миру в Україні. Серед них було: провести новий референдум на окупованих Росією територіях під егідою ООН, віддати Крим Росії, забезпечити його водопостачання, а Україна мала б проголосити нейтральний статус. Наступного дня, для своїх аргументів він продемонстрував карту електоральних уподобань  2012 року. На ній видно, що у південних та східних областях України більшість населення голосувала за проросійську Партію регіонів.

оренда квартири Львів

Новини